Kategoria promowana - październik

  • 6

Od 1 do 31 października dodatkowo promujemy - 20 wirtualami - przepisy na pyszne zupy, dania z grzybami leśnymi i ciasta. Pamiętajcie, że zdobyte wirtuale możecie wymieniać na wybrane przez siebie nagrody!

WPROWADZENIE

Od 1 do 31 października dodatkowo promujemy - 20 wirtualami - przepisy na pyszne zupy, dania z grzybami leśnymi i ciasta. Pamiętajcie, że zdobyte wirtuale możecie wymieniać na wybrane przez siebie nagrody!
Zasady przyznawania wirtuali: każdy, kto doda własnoręcznie przygotowany przepis na zupę, danie z grzybami leśnymi lub ciasto z przynajmniej jednym zdjęciem, dostanie dodatkowo 20 wirtuali.

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, to o dodanie przepisu z kategorii promowanej trzeba się upomnieć pisząc do misia5 lub zbysiowa; w ostateczności do zozolek.

Zobacz nagrody oraz tabelę z punktacją >>>

Zupa Zupa


I. Zupy

Jesień to idealny czas na smaczne, zdrowe, sycące i pożywne zupy. Pomysłów i przepisów na zupy jest mnóstwo. W palecie kulinarnych barw każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Do wyboru mamy zupy na wywarze mięsnym, warzywnym, grzybowym lub zupy krem. Do najważniejszych kategorii wśród zup można zaliczyć m.in. wszelkie buliony i rosoły, barszcze, żury i zupy z warzyw jak grochówka, jarzynowa, czy kartoflanka.

II. Dania z grzybami

Las o tej porze roku pachnie grzybami. Borowiki, kurki, maślaki, rydze stanowią tylko część leśnych skarbów. W naszych lasach równie często spotkamy też podgrzybki, koźlaki i opieńki. Nie ma większej radości niż samodzielnie uzbierany koszyk tych leśnych przysmaków, które wspaniale pasuję do mięs i warzyw. W domu przyrządzamy z nich pyszne dania m.in. grzyby duszone w śmietanie, tartę z kurkami, kremową zupę grzybową.

Grzyby Grzyby

III. Ciasta

Smak i zapach domowego ciasta uatrakcyjnia rodzinne spotkania, osładza chwile spędzane z przyjaciółmi i wprowadza w dobry nastrój. Ciasta to to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych deserów. Doskonale smakują w towarzystwie dobrej kawy, aromatycznej herbaty lub mleka. Wachlarz przepisów na ich wykonanie jest tak szeroki, że każdy na pewno znajdzie swój typ. Bardzo słodkie, przełamane kwaskowatym akcentem, z gęstym kremem lub z gorzką czekoladą trafiają w gusta niejednego smakosza.

Ciasto Ciasto

Ważne!

Mamy również gorącą prośbę abyście zwracali uwagę na to, by do przepisów zawierających wymienione produkty przypisywać pasującą kategorię, na przykład: dodając przepis na tartę z grzybami możecie przypisać go jednocześnie do podkategorii: "Tarty na słono" (w dziale "Ciasta") a także do kategorii "Grzyby". Dziękujemy!

Kategoria promowana obowiązuje od 1 do 31 października 2015 roku.

Znaleźliśmy 623 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - październik