Kategoria promowana - sierpień

Sierpień to ostatni miesiąc pełen lata. Wykorzystaj go, przygotowując dania z sezonowych warzyw i owoców. Sprawdź, za jakie przepisy otrzymasz dodatkowe 20 punktów.

WPROWADZENIE

Sierpień to ostatni miesiąc pełen lata. Wykorzystaj go, przygotowując dania z sezonowych warzyw i owoców. Sprawdź, za jakie przepisy otrzymasz dodatkowe 20 punktów.

Ciasta i wypieki ze śliwkami

Sezon na śliwki zaczyna się już pod koniec lipca. Na straganach można zauważyć wiele odmian, a co za tym idzie różnorodność smaków i kształtów.

W tym miesiącu nagrodzimy dodatkowymi punktami przepisy na wypieki i ciasta ze śliwkami. Warunek konieczny – śliwki muszą być świeże, a nie suszone lub w formie dżemu czy konfitury.

Dodatkowe punkty otrzymasz za drożdżówki, babeczki, galette, ciasto drożdżowe, kruche, ucierane… Z kategorii wykluczamy pomysły na wszelkie desery i crumble ze śliwkami.

Galette ze śliwkami Muffinki ze śliwkami
fot. Adobe Stock
 
Chcesz samodzielnie ususzyć owoce? Nic prostszego, zapoznaj się z naszym sposobem jak suszyć śliwki samodzielnie.

Dania z kurkami

Czy są tutaj wielbiciele leśnych grzybów? Jeśli tak, w tym miesiącu jest okazja, aby wykazać się popisowymi przepisami na dania z kurkami w roli głównej.

Punkty przyznamy za wszelkie dania wytrawne, w których głównym składnikiem będzie pieprznik jadalny, czyli kurka właśnie. Do przepisów użyj wyłącznie świeżych grzybów, przepisy z mrożonymi grzybami nie będą dodatkowo oceniane.

Ten sos sprawdzi się doskonale do mięsa i innych dań wytrawnych – zobacz jak zrobić sos kurkowy

Z kategorii promowanej wykluczamy przepisy na jajecznicę z grzybami. Choć to pyszne danie, jest dosyć proste, dlatego nie zostanie nagrodzone 20 punktami.

Zobacz jak mrozić kurki i cieszyć się ich smakiem przez cały rok. 

Mini tarty z kurkami Zupa kurkowa
fot. Adobe Stock

Pamiętaj, że przepis zaliczający się do kategorii promowanej musi zawierać przynajmniej 3 zdjęcia – dwa z etapów przygotowania i jedno zdjęcie efektu końcowego. 
 
Chociaż kurki mają bardzo charakterystyczny wygląd może je łatwo pomylić z lisówką pomarańczową. Grzyby mają podobny kształt i kolor. Zbierając samemu leśne grzyby należy robić to rozważnie.

Potrawy z papryką i pomidorami

Skorzystaj z sezonu na paprykę i soczyste pomidory. Podziel się z nami przepisami na dania z tymi warzywami.

Nagrodzimy przepisy na faszerowane warzywa, dania jednogarnkowe, zapiekanki i inne pomysły. Z kategorii wykluczamy zupy kremy, przepisy na przetwory i przeciery. Nie korzystaj z gotowych passat pomidorowych, czy pomidorów w puszce - aby otrzymać dodatkowe punkty warzywa muszą być świeże

Papryka lub pomidor mogą się znaleźć w jednym przepisie. Pamiętaj, aby warzywo było głównym składnikiem dania, tylko wtedy zdobędziesz dodatkowe wirtuale, które wymienisz na ciekawe artykuły z Katalogu Nagród.

Faszerowana papryka Leczo z papryką
fot. Adobe Stock
 

Pamiętaj, że w kategorii promowanej nagradzane są przepisy, w których znajdą się minimum 4 składniki!

Nie masz pomysłu na danie? Wykorzystaj do inspiracji nasze 7 pomysłów na dania z papryki i stwórz własne wersje pysznych przepisów.

Punkty za kategorię promowaną nie otrzymują przepisy uznane przez redakcję lub moderatorki za zbyt prostewyglądające nieestetycznie oraz posiadające mniej niż 3 zdjęcia
 
 
Wirtuale dodaje moderatorka, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorką (wyślij wiadomość do misia5).

Kategoria promowana trwa od 1 do 31 sierpnia

Znaleźliśmy 55 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - sierpień