Konkurs - Jesienne ciasta z jabłkami

  • 5

Jakie wypiek kojarzy Wam się z jesienią? Szarlotka! To tradycyjne ciasto z jabłkami jest kwintesencją polskiego najlepszego deseru. Zapraszamy Was do naszego jesiennego słodkiego konkursu! Podziel się z nami swoim przepisem na szarlotkę lub inne ciasto z jabłkami i wygraj ciekawe nagrody!

W niektórych regionach Polski szarlotka nazywana jest jabłecznikiem. Występuje w niezliczonej ilości odmian m.in. z dodatkiem korzennych przypraw, bezy lub marcepanu. Pierwotny przepis na szarlotkę wywodzi się z Francji, jego autorem jest francuski kucharz i cukiernik Marie-Antoine Carême. Miał stworzyć ciasto o nazwie charlotte russe specjalnie dla cara Aleksandra I, swego wieloletniego pracodawcy.

Szarlotka
Zdjęcie: Fotolia

Wykorzystajcie jesień, sezon na jabłka i weźcie udział w naszym konkursie. Czekamy na Wasze tradycyjne i nowatorskie przepisy na szarlotki i inne ciasta z jabłkami.

Zadanie konkursowe:
1. Przygotuj przepis na ciasto z jabłkami.
2. Przepis ze zdjęciem dodaj za pomocą naszego formularza. Jest to warunek koniecznym do uczestnictwa w konkursie.

Dodaj przepis
                                                                             

Do wygrania 6 zestawów nagród oryginalna i pakowna torba z logo Gotujmy.pl oraz książka „Zdrowe i domowe. Zabierz posiłek ze sobą” autorstwa Joanny Tołłoczko.

Konkurs trwa od 9 września 2015 roku do 23 września 2015 roku.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 3 października 2015 roku.
Konkurs Szarlotka
Zdjęcia: Redakcja/ Fotolia

Sprawdźcie przepis na jesienną szarlotkę >>>

Znaleźliśmy 46 przepisów w konkursie: Konkurs - Jesienne ciasta z jabłkami