Na zaparcia u dzieci

  • 14

Dicoman JUNIOR – Błonnik GNN w naturalny sposób obniża ryzyko zaparcia, poprawia perystaltykę jelit i zmniejsza częstotliwość występowania bólu brzucha towarzyszącemu zaparciom.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Na zaparcia u dzieci
Jedną z częstszych dolegliwości w wieku dziecięcym jest zaparcie stolca i związane z nim nawracające bóle brzucha. Dotykają one ok 15% dzieci i młodzieży.
Przyczyną zaparcia stolca u dzieci są najczęściej czynnościowe zaburzenia przewodu pokarmowego - CZPP (ok. 95%), a tylko sporadycznie choroby organiczne. Zaparcie czynnościowe (nawykowe) jest rozpoznawane zwykle powyżej 3. roku życia. W tym wieku większość dzieci nabywa umiejętności świadomej kontroli odruchu defekacyjnego.
Przyczyny zaparć mogą być różne – stres, leki lub nieprawidłowa i uboga w błonnik dieta. Zgodnie z zaleceniami ADA (Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego) dla dzieci powyżej 2. roku życia dzienną dawkę błonnika wylicza się na podstawie rachunku: równowartość wieku dziecka + 5 g dziennie. Ze względu na wysokoprzetworzoną żywność, zazwyczaj nie przestrzegamy tej normy w diecie dzieci.

Nowością na rynku jest Dicoman JUNIOR – Błonnik GNN, który
w naturalny sposób obniża ryzyko zaparcia, poprawia perystaltykę jelit
i zmniejsza częstotliwość występowania bólu brzucha towarzyszącemu zaparciom. Badania kliniczne wykazały, że redukcja zaparcia czynnościowego u dzieci otrzymujących Dicoman JUNIOR wyniosła 69% w porównaniu  z grupą placebo - 23%.
Już niewielka ilość Błonnika GNN (zaledwie 3 g) ma potwierdzoną w badaniach klinicznych skuteczność działania w obniżaniu ryzyka zaparcia stolca u dzieci. Jest to efektem jego wysokiej gęstości i zdolności do aż 200-krotnego zwiększania swojej objętości.

Dicoman (glukomannan) w odróżnieniu od innych rodzajów błonnika nie zawiera kwasu fitynowego, dzięki czemu nie zaburza wchłaniania oraz nie powoduje niedoboru składników odżywczych, takich jak wapń, żelazo, miedź, magnez, czy fosfor. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci.

Według wytycznych Stowarzyszenia NASPHGAN z 2006 roku, w leczeniu zaparcia stolca u dzieci jest właśnie podawanie błonnika Glukomannan (GNN). Zawarty w preparatach Dicoman Junior Błonnik GNN posiada potwierdzoną w badaniach klinicznych skuteczność działania oraz status bezpieczeństwa GRAS  przyznany przez FDA.

Dicoman JUNIOR
10 saszetek - 21.90 PLN

Dicoman JUNIOR
45 kapsułek - 21.60 PLN