Nowe lodówki chronią żywność i środowisko

Jeżeli twoja chłodziarko zamrażarka jest już przestarzała i myślisz o wymianie na nową warto przyjrzeć się najnowszym innowacjom technologicznym.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Nowe lodówki chronią żywność i środowisko
Jest sens zainwestować w chłodziarko-zamrażarki najnowszej generacji, które nie tylko pozwalają zachować lepszą jakość przechowywanych produktów spożywczych – a więc pośrednio dbają nasze zdrowie, lecz także umożliwiają obniżenie miesięcznych rachunków za energię, a w dalszej perspektywie poprawiają stan środowiska naturalnego.

Według różnych danych chłodzenie i zamrażanie generuje od 15 do 20 procent kosztów przeciętnego gospodarstwa domowego związanych z energią. Chłodziarko-zamrażarki pobierają tym samym najwięcej prądu spośród wszystkich urządzeń AGD. Konsekwencje ekonomiczne i ekologiczne tego faktu są więc nie do przecenienia. Dlatego od lat jednym z priorytetów inżynierów jest tworzenie urządzeń chłodzących, które zużywają jak najmniej energii. Nowe modele chłodziarko-zamrażarek stanowią olbrzymi postęp na tej drodze.

Mniejsze koszty, mniej CO2

Skalę innowacyjności nowych chłodziarko-zamrażarek najlepiej ilustruje porównanie z modelami innych klas. Wybierając chłodziarko-zamrażarkę ze znaczkiem A+++ zużyjemy aż o połowę energii mniej w stosunku do klasy A, w skali roku zaoszczędzimy ok. 130 PLN i pozwolimy odetchnąć pięciu drzewom, które nie będą musiały neutralizować 75 kg CO2. A wszystko to dzięki nowatorskim rozwiązaniom technologicznym, które obejmują m.in. wysoce wydajny kompresor, lepszą izolację czy zoptymalizowaną pozycję i geometrię parownika.

Większy komfort, lepsza ochrona żywności

Oczywiście nowe chłodziarko-zamrażarki oferują również wiele rozwiązań, które zapewniają jeszcze lepszą ochronę żywności i komfort użytkowania. Do tej pierwszej kategorii należy niewątpliwie zaliczyć szuflady, które pozwalają na dłuższe zachowanie świeżości ryb, mięsa, serów i wędlin  oraz oraz osobnej, specjalnie przystosowanej do przechowywania owoców i warzyw.

Lepsze warunki dla przechowywania żywności gwarantuje ponadto specjalny system, który znacząco ogranicza tworzenie się lodu w zamrażarce, dzięki czemu urządzeń nie trzeba tak często rozmrażać, co chroni produkty i nie podnosi zużycia energii. Wyjątkowo inteligentnym i przyjaznym dla użytkownika rozwiązaniem jest także innowacyjny system, którego konstrukcja polega na ruchomym połączeniu specjalnymi klamrami dwóch różnych półek (szklanej i z tworzywa sztucznego), co pozwala na ich wygodne składanie i rozkładanie oraz gwarantuje dodatkową elastyczność w zagospodarowywaniu wnętrza lodówki. Wygoda sterowania to natomiast zasługa nowatorskiego panelu sterowania dotykowego, który jest intuicyjny w obsłudze i pozwala na oddzielne sterowanie chłodziarką i zamrażarką. Jeżeli zaś wybieramy się na dłuższe wakacje, nowy typ lodówki daje nam możliwość wyłączenia chłodziarki niezależnie od zamrażarki.