Nowoczesne AGD do otwartej kuchni

  • 1

Odkąd wspólne przyrządzanie posiłków stało się stylem życia, nie ma powodu zamykać się kuchni.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Nowoczesne AGD do otwartej kuchni
Wręcz przeciwnie, najnowsze projekty architektoniczne łączą kuchnię z salonem. Piękne nowoczesne urządzenia Siemens jak ciśnieniowy ekspres do kawy EQ.7 do zabudowy, chłodziarki coolModul czy piekarnik liftMa-tic® najlepiej za prezentują nasz własny styl.
Wniosek jest prosty - otwarta kuchnia z designerskimi sprzętami to dziś nie tylko miejsce relaksu i dobrej zabawy. Idealnie pasują tu nowe urządzenia high-tech marki Siemens, których polska premiera miała miejsce na początku kwietnia. Wszystkie nowe urządzenia do zabudowy są jednolite wizualnie i całkowicie zharmonizowane. Są nowoczesne, a nie tylko „modne”. Kuchnia z takim wyposażeniem sprawia wrażenie perfekcyjnej kompozycji. Poszczególne elementy umieszczone jeden przy drugim są dopasowane z dokładnością do milimetra. To ważne dla projektantów, ponieważ najnowsze trendy w projektowaniu kuchni wymagają tworzenia tzw. kompaktowego centrum kuchennego - w kilku wysokich szafkach umieszcza się równolegle, na przykład: piekarnik parowy, kuchenkę mikrofalową i wbudowuje ekspres do kawy.

Czy dobre wzornictwo może wyzwalać adrenalinę?
Front z czarnego szkła opakowego (przyciemnianego) w połączeniu z najwyższej jakości stalą szlachetną przyciąga wzrok. Jest jak brama do świata nowego wzornictwa Siemensa. Kiedy urządzenia pozostają w stanie spoczynku, emanuje powściągliwością. Po wciśnięciu głównego przycisku chłodnym, eleganckim błękitem rozbłyskują kontury obrotowego programatora. Niebieskie oświetlenie innych przycisków wskazuje aktywne funkcje, bo nowy system obsługi lightControl to znacznie więcej niż tylko optyczna atrakcja. Do obsługi piekarnika wystarcza tylko jedno pokrętło. Symetrycznie do jego osi umieszczone są inne przyciski funkcyjne. Sposób obsługi jest logiczny, wiedzie od lewej do prawej strony. Wyświetlacz dialogowy w języku polskim z pozwoli zaprogramować urządzenie bez sięgania do instrukcji obsługi. Wszystkie nowe urządzenia do zabudowy, włącznie z okapami i zmywarkami do naczyń serii speedMatic z systemem turbosuszenia Zeolith® tworzą teraz jednolity styl dla całej kuchni.

Przez technikę do… serca
Umieszczony w słupku na wysokości ramion piekarnik kompaktowy i oddzielna płyta grzej-na (oczywiście indukcyjna) to idealne połączenie. Zwłaszcza, gdy jest to nowa płyta induk-cyjna Siemens metalDesign z systemem obsługi touchSlider. Prawdziwym profesjonalistą jest piekarnik parowy. To klucz do wielu kulinarnych tajemnic mistrzów: na przykład do niepowtarzalnego, naturalnego aromatu gotowanej na parze marchwi czy złotobrązowego koloru własnoręcznie upieczonego chleba. Nie mówiąc już o pieczeni, wewnątrz delikatnej i soczystej jak nigdy dotąd. Jeszcze tylko umieszczona pod piekarnikiem szuflada do podgrzewania i otrzymujesz doskonały sprzęt, po mistrzowsku upraszczający przygotowanie potraw nawet na całonocne przyjęcie.

Podstawowe dane przykładowych modeli:

o Nazwa produktu: Piekarnik cookControl 68
o Symbol: HB78BD570
o Ilość programów automatycznych: 68
o Ilość rodzajów grzania: 13
o System czyszczenia: activeClean – czyszczenie pyrolityczne
o Pojemność: 65 l
o System wysuwowy: wózek Cargo softClose
o Klasa efektywności energ.: A
o Cena detaliczna: 5939 PLN

o Nazwa produktu: Piekarnik liftMatic®
o Symbol: HB78P570
o Ilość rodzajów grzania: 12
o System czyszczenia: activeClean – czyszczenie pyrolityczne
o Pojemność: 50 l
o System wysuwowy: winda liftMatic®
o Klasa efektywności energ.: A
o Cena detaliczna: 9299 PLN

o Nazwa produktu: Piekarnik kompaktowy cookControl70
z funkcją pary
o Symbol: HB36D572
o Ilość programów automatycznych: 70
o Ilość rodzajów grzania: 9
o Pojemność: 32 l
o Klasa efektywności energ.: A
o Sugerowana cena detaliczna: 5579 PLN

o Nazwa produktu: Ekspres do kawy EQ.7 do zabudowy
o Symbol: TK76K572
o Moc: 1700 W
o Ciśnienie: 19 bar
o Sugerowana cena detaliczna: 7569 PLN

o Nazwa produktu: Płyta indukcyjna Metal Design
o Symbol: EH879SB11
o Ilość pól grzewczych: 5
o Rodzaj sterowania: sensorowe touchSlider Multi
o Wymiary: 81,2 x 52 x 51 cm
o Cena detaliczna: 6969 PLN

o Nazwa produktu: Zmywarka speedMatic do zabudowy z
systemem Zeolith®
o Symbol: SN56T552EU
o Ilość programów: 2 x 6
o Głośność: 42 dB
o Ilość kompletów naczyń: 13
o Zużycie wody/energii: 10 l/0,83 kWh
o Klasa efektywności energ.: A
o Cena detaliczna: 5289 PLN