TREŚĆ SPONSOROWANA

Od dziecka pokochaj zdrową ekożywność!

Zdrowe nawyki odżywiania warto kształtować już od dziecka. Świadomi rodzice od najmłodszych lat powinni nie tylko rozmawiać z pociechami o tym, co powinno trafiać na rodzinny stół, ale też aktywnie edukować je w temacie zdrowej i zbilansowanej diety.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Od dziecka pokochaj zdrową ekożywność!
Dzieci powinny wiedzieć, jaki wpływ na ich zdrowie ma odżywianie oraz aktywność fizyczna. Nie bez znaczenia jest też wiedza ekologiczna – dobrze jest pokazywać najmłodszym, że nasze codzienne wybory mają wpływ na środowisko naturalne. Obecnie największym zagrożeniem dla dzieci jest wszelkiego rodzaju żywność typu fast food, pełna zbędnych kalorii, pozbawiona substancji odżywczych. Takie jedzenie daje chwilową przyjemność, ale też potrafi uzależniać i być bardziej atrakcyjne dla maluchów. Tymczasem zdrowe odżywanie nie musi być kosztowne, czasochłonne ani tym bardziej skomplikowane. Wystarczy wykazać się odrobiną chęci, pomysłowości, a także aktywnie korzystać z mocy produktów z BIOwarzyw i owoców.


 
Warto wytłumaczyć dziecku, czym jest zdrowa żywność i zdrowy styl życia. Najlepiej zrobić to podczas gotowania, które może stać się świetną, apetyczną zabawą. Wspólnie przygotujcie weekendowy jadłospis, w którym może znaleźć się uwielbiana przez dzieci zupa pomidorowa. Doskonałą bazą do jej stworzenia będzie passata pomidorowa Jamar BIO wyprodukowana z pomidorów dojrzewających na ekologicznych plantacjach. Skomponujcie sałatkę z ulubionych warzyw z dodatkiem octu jabłkowego Jamar BIO. Na deser zróbcie pełnoziarniste naleśniki z musem jabłkowym Jamar BIO. Zmiksujcie ekologiczną ciecierzycę konserwową na hummus – znakomitą pastę do kanapek, które można zabrać do szkoły lub pracy wraz z ekologicznym jabłkiem.


 
Czerpcie przyjemność ze wspólnego gotowania, a przy tej okazji celebrujcie wspólne chwile przy stole. Niech stanowią powtarzalny i przyjemny rytuał dla każdego członka rodziny.
W ramach edukacji ekologicznej wybierzcie się wspólnie na zakupy. Wcześniej razem stwórzcie listę zawierającą również BIOprodukty – żywność z prostym składem, bez GMO i konserwantów.
 
W sklepie połączcie naukę z zabawą – zachęćcie dzieci do wyszukiwania opakowań ze znakiem tzw. Eurolistka. Jego obecność na produkcie oznacza, że posiada on certyfikat rolnictwa ekologicznego gwarantujący naturalne pochodzenie.
Ekologiczne produkty, takie jak Jamar BIO, będą odżywiać organizm bogactwem cennych składników i dodawać naturalnej energii, którą wykorzystasz na wszystko, co kochasz robić najbardziej!
 

 
 
 
 Artykuł powstał z udziałem marki Jamar