Kategoria promowana - sierpień

Sierpień to ostatni miesiąc pełen gorącego słońca i lata. Wykorzystajcie go, przygotowując wspaniałe dania z sezonowych warzyw i owoców. Sprawdźcie, za jakie przepisy otrzymacie dodatkowe 20 punktów.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Kategoria promowana - sierpień

Wypieki z borówkami, brzoskwiniami i morelami

Sezon na borówki amerykańskie, brzoskwinie i morele zaczyna się już pod koniec lipca. Na straganach można zauważyć wiele odmian różnorakich śliw i jagód, a co za tym idzie różnorodność smaków i kształtów.

W tym miesiącu nagrodzimy dodatkowymi punktami przepisy na wypieki i ciasta z tymi trzema gatunkami owoców. Warunek konieczny jest jeden – owoce muszą być świeże, a nie suszone lub w formie dżemu, konserwy z puszki czy konfitury.

Dodatkowe punkty otrzymacie za drożdżówki, babeczki, galette, ciasta drożdżowe, kruche, ucierane…

Serniki na zimno z sezonowymi owocami

Poza tradycyjnymi wypiekami z piekarnika, dodatkowymi punktami w tym miesiącu nagrodzimy także serniki na zimno z sezonowymi owocami.

Poza wspomnianymi powyżej borówkami, morelami i brzoskwiniami, w grę wchodzą także dowolne sierpniowe owoce. Mile widziane będą zatem serniki z malinami, wiśniami, jagodami czy innymi słodkimi darami lata.

Sernik na zimno możecie przygotować na bazie twarogu, jogurtu skyr czy też jogurtu greckiego. Z kategorii promowanej wyłączone za to będą gotowe sery z wiaderka i inne mieszanki w proszku do przygotowania sernika na zimno.

Faszerowane warzywa

Na przełomie lipca i sierpnia polskie domy zapełniają się zebranymi w ogródku cukiniami, kabaczkami, bakłażanami czy patisonami. W okolicach połowy sierpnia coraz więcej jest też już dorodnej papryki.

Wszystkie te warzywa łączy jedno – wprost idealnie nadają się do faszerowania na wszelkie możliwe sposoby! Farsze mięsne, złożone z kaszy i grzybów, i wiele, wiele innych – warto przygotować je, nadziać swoje dorodne warzywka i włożyć do piekarnika. Spektakularny efekt gwarantowany.

Takie właśnie przepisy nagrodzimy w tym miesiącu dodatkowymi punktami. Postarajcie się, by przepisy były dość złożone i zawierały większą ilość składników. W kategorii promowanej nagradzane są bowiem przepisy, w których znajdą się minimum 4 składniki!

Pamiętajcie, że przepis zaliczający się do kategorii promowanej musi zawierać przynajmniej 3 zdjęcia – dwa z etapów przygotowania i jedno zdjęcie efektu końcowego.

 Kruche babeczki na słodko i wytrawnie

Lubicie zabawy kulinarne z babeczkami? Niektorzy wprost rozpływają się nad słodkimi babeczkami z owocami leśnymi czy z malinami. Inni nie boją się eksperymentów z babeczkami w wersji słonej.
Wszystkie te propozycje uhonorujemy dodatkową liczbą punktów.

Pamiętajcie, by samodzielnie przygotować spody do babeczek. Tylko wtedy zdobędziecie dodatkowe wirtuale, które wymienicie na ciekawe artykuły z Katalogu Nagród.
 
Punkty za kategorię promowaną nie otrzymują przepisy uznane przez redakcję za zbyt proste, wyglądające nieestetycznie oraz posiadające mniej niż 3 zdjęcia.

Wirtuale dodaje moderatorka, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli wasz przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na waszym koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktujcie się z moderatorką (wyślijcie wiadomość do misia5).