Papier do wielkanocnych wypieków

  • 1

Baba wielkanocna to ciasto, które od najdawniejszych czasów gości na naszych świątecznych stołach.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Papier do wielkanocnych wypieków
Sposobów na jej przyrządzenie jest wiele – mamy baby piaskowe i drożdżowe, z bakaliami, owocami, konfiturami, ozdobione słodkim lukrem bądź czekoladą.  Grunt, żeby ciasto się udało – niezastąpioną pomocą w domowych wypiekach będzie Papier do pieczenia PACLAN, który chroni ciasto przed przypaleniem i przywieraniem do blachy.
Święta wielkanocne kojarzą nam się nie tylko z kolorowymi pisankami i mokrym Śmigusem Dyngusem, ale również z mnóstwem pysznego jedzenia. Zgodnie ze staropolską tradycją na świątecznym stole, zastawionym szynkami, sałatkami i innymi smakołykami, nie może zabraknąć również domowych wypieków, a przede wszystkim – popularnej wielkanocnej baby. Niestety – jej przygotowanie w odpowiedniej formie sprawia często wiele trudności, które ostatecznie skłaniają nas do zakupu gotowego ciasta w sklepie.
W tym roku jednak wcale nie musi tak być. Przystępując do świątecznych przygotowań zaopatrzmy się w Papier do pieczenia PACLAN – jego udoskonalona formuła sprawi, że raz na zawsze zapomnimy o problemach związanych z przywieraniem ciasta do blachy i przypaleniem go od spodu. Wysoka jakość tego pokrytego dwustronną warstwą silikonu papieru pozwala uniknąć konieczności smarowania blachy tłuszczem i jej późniejszego szorowania. Wyłożyć możemy nim także formę na babkę – przygotowanie tej królowej wielkanocnych stołów nie będzie już kojarzone z uciążliwościami, lecz wyłącznie z aromatycznym zapachem i niezwykłą urodą tego tradycyjnego, domowego ciasta.

Papier do pieczenia PACLAN: 8m x 38cm, cena: ok. 4,45 zł