Podziękowania urodzinowe

Podziękowania urodzinowe

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Podziękowania urodzinowe
fot. fotolia
Dziękuję Wam wszystkim moi Mili za przybycie na moje przyjęcie urodzinowe. Dziękuję przede wszystkim za moc życzeń i za to, że mogłem spędzić ten dzień z Wami! Do zobaczenia za rok!
 
Podczas urodzin przemówienie może zostać wygłoszone przez osobę, która urodziny obchodzi, jak i przez gości.
 
Osoba, która wygłasza przemówienie powinna użyć na początku zwrotu grzecznościowego do swoich gości. Czyli "Szanowni Państwo", "Mili goście", "Kochani" i inne podobne. Ta formuła jest bardzo ważna, by zastosować ją na początku swojej wypowiedzi. 

          przyjęcie urodzinowe
 
Wypowiedź na swoich urodzinach zależy od tego, o czym chcesz powiedź, co chcesz przekazać gościom. Mogą to być oczywiście podziękowania dla gości, za to, że przybili i że w tej ważnej dla Ciebie chwili są z Tobą. Oczywiście, wypowiedź na urodzinach nie musi dotyczyć tylko tej jednej sprawy.
 
Można także opowiedzieć o ważnych dla Ciebie zmianach, które zaszły w Twoim życiu (jeśli przybili goście to Twoi przyjaciele). 
 
Podczas takich przemówień bardzo często wygłasza się refleksje na różne tematy związane z życiem czy przemijaniem itp. Mogą to też być przemyślenia związane z przyjaźnią, miłością itp. Tak naprawdę można poruszyć wiele spraw.
 
Ważne, żeby było to radosne spotkanie, które na długo zostanie w Twojej pamięci. Przemówienie jest jednym z ważniejszych elementów przyjęcia urodzinowego. Goście czekają na parę słów, zwłaszcza kiedy wznoszony zostaje pierwszy toast za jubilata.
 
To, jak wszystko przebiegnie i o czym będziemy mówić w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego postarajmy się, żeby ten dzień był dla nas naprawdę bardzo szczególny i wyjątkowy.
 
A co w przypadku, kiedy to gość chce wygłosić przemówienie?
 
Bardzo często zastanawiamy się, co należy powiedzieć w trakcie urodzinowego przemówienia. Oto kilka porad, które, jeżeli zostaną zastosowane, to Twoje przemówienia urodzinowe, będzie na pewno udane.
 
Przede wszystkim należy bezpośrednio zwrócić się do osoby, do której przemawiamy. Jest to istotne, ponieważ nie możemy pozwolić sobie na to, by naszą wypowiedź skierować do kogoś innego. Na urodzinach najważniejsza jest ta osoba, która te urodziny obchodzi.
 
Jeżeli jest parę osób, załóżmy, że przyjęcie jest organizowane przez trzy osoby, które świętują swoje urodziny, to wtedy należy zwrócić się do każdej z nich, bez znaczenia kto będzie pierwszy.
 
          przyjęcie urodzinowe
 
Najważniejszym celem każdego przemówienia, także urodzinowego, jest wprowadzenie wszystkich obecnych we właściwy nastrój, który takim uroczystościom powinien towarzyszyć. Należy także bardzo szczegółowo podkreślić charakter chwili. 
 
Dobrze jest również w takim przemówieniu stosować pytania retoryczne czy cytować fragmenty wierszy, innych utworów, które wpisują się w nastrój. Należy dopasować fragmenty z literatury, które chcemy zacytować, do wydarzenia, w którym uczestniczymy. Ważne jest to, by zachować nastrój. Co to znaczy? By nie mówić w trakcie przemówienia na urodzinach o smutnych czy przygnębiających rzeczach, bo to oczywiście mija się z celem.
 
Do każdego przemówienia należy się bardzo dobrze przygotować i wcześniej wygłosić je przed kimś na próbę. Osoba, która nas wysłucha, podpowie nam, czy wszystko jest w porządku i czy nie powinniśmy czegoś w naszym przemówieniu zmienić.
 
Przemówienie na urodzinach wcale nie jest taką błahą sprawą, jak się to może z początku wydawać. Należy  mieć na uwadze, by nikogo nie urazić oraz by nie spowodować żadnej dwuznacznej sytuacji. Czasami zdarza się, że jedno słowo wypowiedziane w niewłaściwy sposób powoduje, że impreza stanie się zupełnie nieudana, a chyba nikt by takiej sytuacji nie chciał.
 
Jedno z przykładowych przemówień wygłoszonych przez jubilata.
 
Kochani, bardzo dziękuję, że jesteście  w tym ważnym dniu razem ze mną. Dziękuję przede wszystkim za tak liczne przybycie, za to, że nikt z Was nie miał innych planów. Cieszę się, że mogę na Was polegać, że chcecie tu ze mną być. To naprawdę wiele znaczy. Chciałbym, żebyście przede wszystkim wyśmienicie się bawili, żeby niczego Wam nie brakowało. Jeszcze raz wielkie dzięki!