Ruchomy stolik do kuchni i jadalni

Ten oryginalny stolik o designerskim zacięciu może przyjmować wiele kształtów - może pełnić funkcję podłużnej ławy lub niewielkiego stolika.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Ruchomy stolik do kuchni i jadalni
Niezmienność i stały kształt mebli to fakt, do którego jesteśmy nad wyraz przyzwyczajeni. Czy jednak musi być ogólnie obowiązującą zasadą? Czy nie można stworzyć mebla, który pozwalałby swobodnie dostosowywać się do naszych aktualnych wymagań? Odpowiedzią na te pytania, zadawane sobie również przez projektantów mebli, jest stolik HC 0408 Fabryki Mebli Gawin.

Niespotykany charakter kryjącego się pod niepozorną nazwą HC-0408 stolika Gawin jest wynikiem nowatorskiego sposobu myślenia. Piękna, orzechowa podstawa jest oparciem specyficznych, ruchomych nóg zgrabnie podtrzymujących dwa niezależne blaty. Dzięki takiemu rozwiązaniu ten oryginalny produkt o designerskim zacięciu może przyjmować wiele kształtów, będąc posłusznym wszystkim naszym życzeniom. Przestrzeń wokół stolika nigdy jeszcze nie była tak elastyczna – teraz rozciąga się i kurczy, posłusznie dostosowując się do wymagań oryginalnego mebla.

Projekt stolika charakteryzuje śmiałość wyrazu. Odważne skosy i półkoliste wycięcia nie burzą jednak jego harmonii. Perfekcyjnie uzupełniające się kształty płaszczyzn obu blatów podkreślają elegancką asymetrię, jaka jest charakterystyczną cechą tego nowoczesnego mebla. Ciesząca oko solidność podstawy i wizualna lekkość przezroczystych blatów, połączona eterycznym, srebrzystym metalem, to silne podkreślenie indywidualności wnętrza. Szkło, które wieńczy tą niebanalną konstrukcję jest materiałem uniwersalnym, świetnie komponującym się w niemal każdym otoczeniu. W niewymuszony sposób stwarza to atmosferę eleganckiej delikatności.

Ogromne możliwości adaptacyjne stolika Gawin pozwalają na sprawne zagospodarowanie przestrzeni. Może on pełnić funkcję podłużnej ławy, jednak po złożeniu wycięty półkoliście blat chowa się pod drugi, dzięki czemu przestrzeń wokół znacznie się powiększa. W zależności od potrzeb mamy więc do wyboru jedną z wersji nietypowego mebla o wyglądzie równie niebanalnym, co jego konstrukcja. Jest to wyrób ze wszech miar oryginalny – z łatwością właściwą swej dwoistej naturze łączy w sobie piękno z użytecznością, a niespodziewane ruchy przestrzeni wokół niego stają się inspiracją do jej lepszego wykorzystania.

Stolik HC-0408
Producent: Fabryka Mebli Gawin; cena - 780 zł.