Stara gąbka jak nowa

  • 1

Jak odświeżyć i wysterylizować gąbkę do zmywania naczyń tanim i łatwym sposobem.

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Stara gąbka jak nowa
Najbardziej skutecznym sposobem to wyrzucenie starej i kupienie nowej gąbki, ale zanim gąbka zużyje się do tego stopnia, że trzeba ją wyrzucić można ją łatwym i tanim sposobem odświeżyć.

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem jest wstawienie lekko wilgotnej gąbki do mikrofalówki na 30 sekund do 1 minuty; jeśli wstawiamy na dłużej to trzeba przypilnować, bo zbyt sucha gąbka może się zapalić. Należy ostrożnie wyjąć bo jest bardzo gorąca i natychmiast można wyczuć, że gąbka jest pozbawiona nieprzyjemnego zapachu a tym samym bakterii i mikrobów.

Do drugiego sposobu potrzebne są ocet i mała miska lub jakiś inny pojemnik. Gąbki należy zalać octem i zostawić je tak na całą noc. Następnie rano je wycisnąć i już są odświeżone i gotowe do ponownego użycia. Ocet zabija bakterie i eliminuje przykry zapach.

Zalety sterylizowania octem to:•przedłuża życie gąbkom •redukuje rozprzestrzenianie się bakterii •bezpieczniejsze niż podgrzewanie w mikrofalówce •nie potrzebujemy nieprzyjaznych chemikaliów.

Pamiętać należy aby dzieci i nasze zwierzątka domowe nie miały dostępu do octu. Dodatkowym plusem jest to, że wylewając zużyty ocet odświeżamy jednocześnie zlew.