Zdrowa żywność nie musi być droga!

Panuje przekonanie, że zdrowa żywność musi być droga. Niestety, często jakość drogich produktów jest niska. Poznaj produkty zdrowe i tanie!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Zdrowa żywność nie musi być droga!
fot. Fotolia

Jak zmienić oblicze zdrowej żywości?

 
Według badań przeprowadzonych w raporcie „Żywność Ekologiczna w Polsce 2017”, Polakom niełatwo odnaleźć się na rynku spożywczym. Z kolei wskazówki, które mogłyby pomóc w rozpoznaniu zdrowej żywności są niejednoznaczne. Nie pomaga również fakt, że bardzo często wysokie ceny są nieuzasadnione jakością nabywanych produktów. Większość Polaków wciąż tkwi w przeświadczeniu o tym, że to co jest dla nich dobre, powinno być drogie. Wielu z nich zatem nie zmienia swoich żywieniowych przyzwyczajeń przyjmując, że nie są na ich kieszeń.

Na szczęście, jak podaje międzynarodowa agencja badawcza Mintel, Polski rynek żywności i napojów, szczególnie w ostatnich latach, staje się coraz bardziej konkurencyjny - co jest bardzo korzystnym zjawiskiem dla konsumenta. Bowiem większa podaż produktów zdrowych sprawia, że ich ceny spadają.

Warto obserwować firmy, które w tworzeniu swoich produktów dbają o to, by były one nie tylko zdrowe i w przystępnej cenie, ale również dopasowywały się do stylu życia konsumentów poprzez wygodne formy opakowań, które w świecie ciągłego pośpiechu, umożliwiają ich spożycie w dowolnym miejscu i czasie.

Budując naszą markę przeanalizowaliśmy styl życia i sposób podejmowania decyzji młodych konsumentów. Według nich, to co jedzą, piją, noszą, kształtuje ich wizerunek i poniekąd warunkuje styl życia – mówi Bartosz Ponikło, dyrektor ds. marketingu firmy Arteta. Chcieliśmy pokazać, że da się wprowadzić do produkcji mass marketowej zdrowe, smaczne przekąski, z których wartościami młodzi będą mogli się identyfikować– dodaje.

Hasłem marki: #bezściemy firma promuje odejście od sztuczności, która stała się naszą codziennością, na rzecz autentyczności. Te same przekonania są odzwierciedleniem składu produktów, który mają jasną etykietkę i czysty skład.

Wszystkie produkty marki skomponowane są na bazie musów owocowych, różnego rodzaju płatków lub kaszy jaglanej, przygotowanych na bazie śmietanki kokosowej. Bez glutenu, cukru dodanego, barwników i technologicznych dodatków.

Musy DayUp

Zmiana kategorii zdrowej żywności


DayUp przyczynia się  do umasowienia produktów z kategorii zdrowej żywności dostępnej w przystępnej cenie. Jest dowodem na to, że nie wszystko co zdrowe musi być drogie i dostępne jedynie w specjalistycznych sklepach.

Obecność takich produktów na rynku jest wyzwaniem dla producentów  - zarówno tych oferujących produkty o czystym składzie, ale wysokiej cenie, jak i tych dostarczających przekąski o niskiej jakości „na każdą kieszeń”. Każdy z nich będzie musiał zmierzyć się z rosnącymi oczekiwaniami konsumentów, którzy na sklepowych półkach będą szukali alternatywy dla swoich dotychczasowych wyborów. Tak aby oba aspekty – jakość i cena – były zaspokojone.
Więcej na www.dayup.eu/