Biosensoryczne glukometry

Biosensoryczne glukometry Glucosense, Glucosense Pro i iXell to urządzenia niewielkich rozmiarów i lekkie, z dużymi i czytelnymi wyświetlaczami.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Biosensoryczne glukometry
Powszechna dostępność glukometrów jak i ceny pasków testowych sprzyjają samokontroli. Systematyczne pomiary umożliwiają osiągnięcie stanu optymalnego wyrównania cukrzycy:
glikemia na czczo i przed posiłkami < 110 mg/dl
glikemia w ciągu dnia 2 godziny po posiłku < 135 mg/dl.
Dużą rolę odgrywa sprawność urządzenia a także jakość pasków testowych. Co więcej ważna jest wygoda w posługiwaniu się glukometrem i łatwość jego obsługi.

Biosensoryczne glukometry Glucosense, Glucosense Pro i iXell to urządzenia niewielkich rozmiarów i lekkie, z dużymi i czytelnymi wyświetlaczami. Posiadają certyfikaty ISO 9001 oraz 13485.
Wybór glukometru zależy od naszych preferencji. Gamę glukometrów Genexo otwiera Glucosense. Jest to mały owalny aparat spełniający wymogi nowoczesnej glukometrii:
konieczna do pomiaru mała kropla krwi – 1,8 µl;
krótki czas pomiaru – 10 sekund;
duża pamięć – 450 wyników oznaczeń;
szeroki zakres pomiarowy – 20 – 600 ml/dl.
Glucosense Pro spełni oczekiwania tych, którzy kładą nacisk na kształt i wygląd urządzenia. Odznaczając się identycznymi parametrami jak Glucosense, cieszy oko prostokątnym kształtem i srebrnym kolorem.
Najnowszym systemem monitorującym stężenie glukozy we krwi jest iXell. Miarą postępu jest możliwość pobierania krwi z alternatywnych miejsc nakłucia (AST). Jest to z pewnością korzystne rozwiązanie dla tych, którzy mają opory przed nakłuwaniem opuszka palca. Trzeba jednakże pamiętać o kilku zasadach, których spełnienie jest konieczne dla uzyskania prawidłowego wyniku pomiaru. Badanie powinno być przeprowadzone na czczo lub 2 godziny po posiłku, co najmniej 2 godziny po przyjęciu insuliny, co najmniej 2 godziny po wysiłku fizycznym. Glukometr iXell zapewnia bezpieczny i wygodny pomiar dzięki układowi automatycznego zasysania próbki krwi na pasku testowym. Do prawidłowego pomiaru wystarczy jeszcze mniejsza kropla krwi (0,7 µl). Niewielkie rozmiary kropli oznaczają płytsze i mniej bolesne nakłucia. Glukometr jest „skalibrowany” do osocza – wyświetlonego wyniku nie trzeba przeliczać. Wyniki zapamiętywane są wraz z datą i godziną, można je przesłać do komputera za pomocą specjalnego kabla połączeniowego oraz oprogramowania. Glukometr ten może ponadto obliczyć 7-, 14-, 21-, 28-, 60-, 90-dniowe średnie wyników badań glikemii. Wyróżnia się także funkcją automatycznego wyrzutu paska testowego.