WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Co przygotować na imprezę ze znajomymi?

Oto lista przekąsek na słodko i na słono, które z pewnością zapewnią świetną zabawę i doskonałe wrażenia smakowe!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Co przygotować na imprezę ze znajomymi?
Domówki, to najczęściej najlepsze imprezy, które potem jeszcze długo się wspomina. Przyjaciele, dużo wspólnych tematów do rozmów i mnóstwo pysznego jedzenia. Jak przygotować przyjęcie dla znajomych? Jakie przysmaki powinny się pojawić na stole? Podpowiadamy!

Liczy się różnorodność

Na twojej imprezie powinno pojawić się sporo różnych przekąsek. Począwszy od tych słodkich, po te najbardziej lubiane, czyli słone. Na domówkach najlepiej sprawdzają się finger foodsy, klasyczne przekąski (czipsy, orzeszki, pizza, sushi), sałaty, kabanosy, malutkie deserki i ciasteczka. 
Zasada jest prosta — jedzenia powinno być tyle, aby nikt nie był głodny i by niczego nie trzeba było wyrzucać. Oto nasza subiektywna lista „dań”, które mogą pojawić się na domówce. 

Słodycze, czyli raj dla czekoladoholików i nie tylko



Chociaż większość z nas na domówkach woli przekąski słone, to są i tacy, którzy nie wyobrażają sobie takiego wieczoru bez czegoś z dodatkiem cukru. Nie zapominaj o nich. Na pewno zrobi im się miło, gdy na stole ujrzą ukochane słodkości. Na co warto się zdecydować? Klasykiem są mini deserki w słoiczkach, które możesz wykonać sama. Oprócz tego proponujemy galaretkę, beziki, pączki, ptysie, cukierki i sałatkę z sezonowych owoców. 

Przekąski słone, czyli to, co lubią wszyscy



To one wiodą prym podczas domówek. Paluszki, czipsy, krakersy, popcorn czy pizza to klasyki gatunku. Do tego warto postawić na coś zdrowszego, a więc sałatę, czy tortillę ze szpinakiem i łososiem.
 
Na stole powinny pojawić się również ulubione kabanosy, bez których ciężko wyobrazić sobie dobrą imprezę. Kabanosy są pyszne, nie trzeba ich przechowywać w lodówce i są też bardzo trwałe: nie „zeschną” się podczas imprezy, jak inne przekąski. Można je też wykorzystać jako składnik pysznych dań, np. makaronów czy zapiekanek. Niezjedzone śmiało zabierz jako przekąskę do pracy lub na uczelnię. 


Gdzie znaleźć najlepsze kabanosy?



Chociaż wybór jest ogromy, to każdy z nas wie, że kabanos kabanosowi nierówny. Te najlepsze wyróżniają się doskonałym mięsem, przyprawami i sposobem wędzenia. Wyjątkową popularnością od lat cieszą się Sokołowskie Kabanosy międzynarodowe, które teraz zyskały nowe, wyraziste opakowania. Kabanosy są inspirowane podróżami kulinarnymi, a oryginalny smak zapewniają im specjalnie dobrane kompozycje przypraw. Dzięki temu każdy z wariantów doskonale oddaje charakter regionu, który reprezentuje.

W linii Kabanosów międzynarodowych Sokołów znajdziemy kabanosy angielskie, hiszpańskie, polskie, francuskie, argentyńskie, amerykańskie i włoskie. Wszystkie są produkowane zgodnie ze sprawdzoną, sokołowską recepturą, która jest gwarancją doskonałego smaku i niepowtarzalnego aromatu. Wyróżnia je wysoka mięsność, duża zawartość białka i dobre wartości odżywcze. Podczas domówki podaj je wraz z serami, oliwkami lub jako składnik ulubionego dania. 

Kabanosy jako składnik dania na imprezę?

Czemu nie! Chociaż kabanosy najczęściej podawane są w formie przekąski, to niewielu wie, że można wykorzystać je jako składnik smacznych i prostych dań. Makarony, zapiekanki czy omlety z kabanosami są dość dobrze znane. A co gdyby dodać je do sałatki i podać razem z wytrawnymi pączkami? Brzmi nietuzinkowo, a jak smakuje... :) Zainspiruj się tym przepisem już teraz i zaprezentuj go swoim przyjaciołom podczas kolejnej wspólnej domówki. 

Wytrawne pączki z sałatką

Składniki na pączki:

  • 50 ml ciepłego mleka
  • 7 g suszonych drożdży
  • 190 g mąki pszennej
  • 25 g cukru
  • 1/2  łyżeczki soli
  • 2 jajka S +1 jajeczko do posmarowania wierzchu
  • 70 g masła

Składniki na sałatkę:

  • 2 garści mixu sałat z rukolą
  • 4 łyżki  powideł śliwkowych
  • 100 g sera brie
  • 2 pomarańcze drobne
  • 1/2 opakowania Kabanosów polskich Sokołów
  • 2 łyżki płatków migdałowych


Składniki na dressing:

  • 3 łyżki oleju z pestek winogron
  • 1 łyżka soku z pomarańczy
  • 1/2 ząbka czosnku
  • 1 łyżeczka syropu klonowego
  • 1 łyżka octu winnego białego
  • 1 łyżeczka płatków migdałowych
  • sól, świeżo mielony pieprz

Przygotowanie:

Ciepłe mleko łączymy z drożdżami, 1 łyżeczką cukru i 1 łyżką mąki, po czym odstawiamy do wyrośnięcia na około 10 minut. Do szerokiej miski z przesianą mąką, pozostałym cukrem oraz solą wlewamy rozczyn, a całość mieszamy łyżką. Następnie wbijamy jaja, ponownie mieszamy i wyrabiamy ręką przez około 10 minut. Kiedy ciasto będzie już gładkie dodajemy stopniowo masło i ponownie wyrabiamy aż do momentu kiedy ciasto stanie się elastyczne. Wówczas wkładamy je do miski, przykrywamy ściereczką i odstawiamy na minimum 1 godzinę do wyrośnięcia. Po upływie tego czasu, kładziemy je stolnicę, chwilę wyrabiamy, po czym dzielimy na 4 części, z których formujemy kulki. Układamy je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, zachowując spore odległości, lekko rozpłaszczamy i odstawiamy do wyrośnięcia. Po około 30 minutach smarujemy wierzch pączków roztrzepanym jajem i pieczemy w nagrzanym do 180 stopni C piekarniku przez około 15 minut, aż ładnie się zarumienią. 
Płatki migdałowe (zarówno te potrzebne do przygotowania sałatki, jak i dressingu) prażymy na suchej patelni. Wszystkie składniki dressingu blendujemy, aż uzyskamy sos o jednolitej konsystencji. Dobrze schłodzony ser kromy w kostkę. Kabanosy kroimy na krótkie (ok. 1 cm), ukośne kawałki.
Pomarańczę obieramy, oczyszczamy z białych błonek, a następnie kroimy na plasterki, które dzielimy na trójkątne kawałki. Lekko wystudzone pączki przekrawamy na około 2/3 wysokości. Dół smarujemy 
powidłami śliwkowymi, a następnie układamy na nich naprzemiennie wszystkie składniki sałatki. Całość, tuż przed podaniem, skrapiamy dressingiem i podajemy wraz z górną częścią pączka.

Materiał powstał z udziałem marki Sokołów.