Dieta jaskiniowca

  • 2

Cofnijmy się w czasie i przeanalizujmy menu jaskiniowca.

         
ocena: 3/5 głosów: 2
Dieta jaskiniowca

Wyobraźmy sobie siebie w roli jaskiniowca. Jesteśmy w lesie, ubrani w skóry zwierząt. Za dom służy nam jaskinia lub prowizoryczny namiot z gałęzi. Nie mamy nowoczesnych narzędzi do polowania, turystycznej kuchenki i lodówki, czystej wody i wielu innych potrzebnych, do życia rzeczy. Oczywiście rzeczy potrzebnych z naszego punktu widzenia, bo jaskiniowcy ich nie mieli i bardzo dobrze sobie radzili. Zaczynamy odczuwać głód. Nasze dzieci domagają się jedzenia. Co robimy?

Nie wiem jak wy, ale ja zbieram w sobie siłę organizuję narzędzia z dostępnych rzeczy, które znajdę wokół siebie i idę polować. W zależności od miejsca zamieszkania mam możliwość polowania na mniejsze lub większe zwierzęta zamieszkujące daną okolicę. Do polowania na większe zwierzęta zapraszam resztę rodziny. Zbieram owoce okolicznych drzew i krzewów. Wybieram jajka z gniazd ptaków. Upolowane zwierzę trzeba przygotować do zjedzenia. Tak jak inni jaskiniowcy skóry wykorzystuję do okrycia ciała lub jako posłanie. Mięso, podroby i ryby, owoce jem surowe. 

Zatem jak może wyglądać dieta inspirowana życiem jaskiniowców?

Szczególne miejsce w takiej diecie zajmuje czerwone i białe mięso, ryby. Dozwolone jest także jedzenie owoców, jaj, warzyw i orzechów.
Ze względu na brak możliwości hodowli zwierząt czy uprawy zbóż musisz zapomnieć o jedzeniu pieczywa, nabiału, ziemniaków, makaronu, przypraw i wiele innych rzeczy, które zostały uznane za zdobycze rolnictwa i szeroko rozumianego postępu.