Dlaczego warto jeść czereśnie? - infografika

Czereśnie to bardzo zdrowe i smaczne owoce. Szczególnie w sezonie warto jeść je pełnymi garściami. Zobaczcie, jaką moc mają w sobie czereśnie! Właściwości zdrowotne i smakowe czereśni obrazuje nasza infografika.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Dlaczego warto jeść czereśnie? - infografika
fot. fotolia
Czereśnie to skarbnica witamin

Czereśnie zawierają w sobie duże ilości witaminy C, która wzmacnia odporność. Owoce te są także źródłem witamin z grupy B, dzięki czemu korzystnie wpływają na nasz układ nerwowy.

Warto włączyć je do swojej diety również dlatego, bo skutecznie chronią organizm przed nowotworami i doskonale regulują pracę przewodu pokarmowego.

Czereśnie na piękny wygląd

O spożywaniu czereśni w szczególności powinny pomyśleć osoby, które mają problemy z cerą i włosami. Okazuje się, że czereśnie to świetne antyoksydanty, które przeciwdziałają starzeniu się skóry. Ponadto, zawarte w nich witaminy odżywiają cebulki włosowe. Jak widać, czereśnie są niekwestionowanym sprzymierzeńcem w trosce o dobry wygląd.

Za co jeszcze kochamy czereśnie?

Są niskokaloryczne, więc można jeść je niemal bez ograniczeń! Więcej o dobroczynnym działaniu czereśni dowiecie się, klikając w naszą infografikę.


czereśnie - infografika