Dzień Młodego Wina

Tradycyjnie, w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Dzień Młodego Wina - Beaujolais Nouveau.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Dzień Młodego Wina
Podczas pochodzącego z Francji święta, co roku na całym świecie otwiera się tysiące butelek, aby cieszyć się niezwykle odświeżającym, cierpkim smakiem wina.

Beaujolais Nouveau to młode, cierpkie i jednocześnie lekkie wino,/' class="auto" title="czerwone wino">czerwone wino pochodzące z Francji, z regionu Beaujolais (część Burgundii), położonego na północ od Lyonu. Charakteryzuje się świeżym owocowym aromatem i jasną, fiołkową barwą, którą zawdzięcza zaledwie 6 tygodniowemu dojrzewaniu. Pochodzące z Francji święto tego młodego wina obchodzone jest na całym świecie od 1985 roku. Z roku na rok coraz więcej miłośników czerwonego trunku przyłącza się do hucznej premiery Beaujolais Nouveau, która w tym roku przypada na 19 listopada.

Dzień Młodego Wina  - smak Francji 


Aby odkryć smak Francji w domowym zaciszu i w gronie przyjaciół warto zaplanować odpowiednie zakupy. Po butelkę Beaujolais Noveau wstąpmy do hipermarketu Auchan, który zaprasza nas po młode wino już od najbliższego czwartku. Beaujolais Noveau, z uwagi na owocowo-kwaskowy, świeży smak, pija się do wędlin i serów. Te ostatnie znajdziemy także w hipermarkecie Auchan. Sery miękkie, twarde, półtwarde czy - uwielbiane przez Francuzów - niebieskie sery pleśniowe w połączeniu z Beaujolais Noveau czy też innym czerwonym winem będą stanowiły znakomite uzupełnienie każdego przyjęcia.

Kultura picia wina Beaujolais Nouveau 


Beaujolais Nouveau powinno być podawane w temperaturze pokojowej lub lekko schłodzone do 10, 12 ° C. Podajemy je w tradycyjnych kieliszkach do czerwonego wina, wypełnionych nie więcej niż do 1/3 objętości - łatwiej wtedy wydobyć pełen bukiet winnego aromatu. Szeroką gamę szkła do wina oferuje mieszczący się w Galerii Parku Handlowego Auchan Bielany sklep Porcella. Obok przeróżnych zestawów kieliszków na każdą kieszeń znajdziemy tam także korkociągi do wina, stojaki na butelki czy też karafki. Jeśli chcemy zabłysnąć w towarzystwie wiedzą na temat podawania tego szlachetnego trunku, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Aby w elegancki sposób otworzyć butelkę, należy najpierw odciąć końcówkę korka nożykiem, następnie używając korkociągu usunąć korek. Gdy już rozlejemy wino do kieliszków pamiętajmy, aby zatkać butelkę i obwiązać ją serwetą. Ozdobne tekstylia stołowe, w tym także odpowiednie serwety i obrusy, które przydadzą się podczas biesiady z winem w roli głównej, znajdziemy w sklepie Jysk.

Francja w domu 


Święto Beaujolais Nouveau stanowi świetną okazję do zorganizowania francuskiego wieczoru. Doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z przyjaciółmi bądź rodziną będzie wieczór filmowy. W mieszczącym się w Parku Handlowym Auchan Bielany sklepie Media Markt, znajdziemy szeroki wybór DVD z kinematografią francuską. Miłośnicy starszego kina znajdą kolekcje obrazów z okresu Nowej Fali. Ci, którzy preferują nowsze produkcje mogą wybrać „Zakochany Paryż” lub „Taxi 4”. Zakochanym polecamy delektowanie się smakiem młodego wina przy pięknych dźwiękach francuskich melodii. Również w Media Markt odnajdziemy bogatą kolekcję muzyki francuskiej. Romantyczne brzmienia piosenek Jacquesa Brela czy Edith Piaf oraz kieliszek czerwonego wina ocieplą nastrój chłodnego jesiennego wieczoru.