Fundacja Eltona Johna i Grey Goose

Luksusowa wódka Grey Goose w ramach działań dla społeczeństwa współpracuje z Fundacją Johna Eltona na rzecz walki z AIDS.

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Fundacja Eltona Johna i Grey Goose
Luksusowa wódka „Grey Goose” od lat współpracuje z Fundacją Eltona Johna. Fundacja ta znana jest ze swoich eventów, łączących wysoką rangę wydarzenia, zabawę oraz pomysł na zebranie środków na walkę z HIV/ADIS. Marka „Grey Goose” działając z Davidem Furnishem, zarządcą Elton John AIDS Foundation, organizuje wyjątkowe, zapadające w pamięć wydarzenia „Charakter & Cocktails”. Wspólne działania opierają się na koncepcji stworzenia wyjątkowych barów, dostępnych tylko czasowo, które projektowane są przez znanych artystów. Każdy bar wyróżnia się własnymi drinkami, skomponowanymi specjalnie na tę okazję przez najlepszych barmanów. Po zamknięciu bary są wystawiane na aukcję, a dochód ze sprzedaży wspiera Fundację. W ten sposób powstały wyjątkowe imprezy, które pozwoliły zebrać łącznie 350 tys. dolarów. Ostatni bar został zorganizowany w Covent Garden w Londynie, gdzie gościem honorowym była Elizabeth Hurley.

Fundacja Johna Eltona


Fundacja Johna Eltona na rzecz walki z AIDS (The Elton John AIDS Foundation - EJAF) została stworzona w 1992 roku przez Eltona Johna i jest jedną z największych światowych organizacji charytatywnych, wspierającej walkę z HIV/ AIDS. Od momentu powstania EJAF uzbierał ponad 125 milionów dolarów na programy, które realizowane były w 55 krajach, na całym świecie.