Gry, zabawy i pomysły dla dziewczyn

  • 1

Każda z nas jest dziewczyną, niezależnie od tego, czy ma 6 czy 106 lat. Tylko dla dziewczyn. Księga wspaniałych pomysłów to poradnik dla nas - statecznych kobiet, młodych dam i...

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Gry, zabawy i pomysły dla dziewczyn
Jak przyrządzić herbatkę imbirową, która przeciwdziała mdłościom? Jak uprawiać gorczycę i rzeżuchę? Co zrobić z pestką od awokado? Co można przyrządzić z soczewicy? Co podać na weekendowe śniadanie? Czym są francuskie tosty? Jak podrobić guacamole? Jak smażyć popcorn? Czy z pokrzyw można przyrządzić zupę? Czym zachwycić gości na Wielkanoc? Jakie kulinarne psikusy można zafundować żarłokom? Jak przygotować kosz na majówkę i kanapki na piknik? Jak podawać letnie napoje i syropy? Jakie smakołyki można piec nad ogniskiem? Jak zorganizować przyjęcie? Jak piec jadalne kasztany? Jak zrobić lampion z dyni? Jak walczyć z przeziębieniem? Jak wróżyć z fusów? Na te i bardzo wiele innych pytań odpowiada poradnik "Tylko dla dziewczyn" - Wielka księga Pomysłów.

Każda z nas jest dziewczyną, niezależnie od tego, czy ma 6, czy 106 lat. A być dziewczyną to wcale nie taka łatwa sprawa. W dodatku być taką dziewczyną, która poradzi sobie w każdej sytuacji... Tylko dla dziewczyn. Księga wspaniałych pomysłów to poradnik dla nas - statecznych kobiet, młodych dam i pełnych życia urwisów. Książka pełna jest absolutnie niezbędnych informacji i porad, których żadna dziewczyna nie powinna przegapić, a także setki pomysłów na ciekawe spędzenie czasu.

W poradniku Tylko dla dziewczyn znajdziecie mnóstwo ciekawostek historyczno-kulturalnych. Nie zabrakło także anegdotek z życia mniej lub bardziej znanych kobiet, jak choćby opowieść o Polce, która tak zainspirowała autora książek o Jamesie Bondzie, że wzorował na niej postać jednej z dziewczyn agenta 007.

Tylko dla dziewczyn to także książka pełna smakowitych przepisów kulinarnych: od niewyszukanej jajecznicy po wykwintne babeczki, orzeźwiające koktajle i… zupę z pokrzywy. Autorki podpowiadają, jak założyć w kuchni uprawę avocado, które rośliny przyciągają motyle i pszczoły, co mówi symbolika wiosennych kwiatów. Ponadto jak przyszyć guzik, zrobić własną torebkę, rozpalić ognisko w lesie, a nawet jak napisać sztukę teatralną, czy... jak udrożnić toaletę. Nie zabrakło całego zbioru pomysłów na psikusy dla naprawdę odważnych panien! I oczywiście – cały arsenał rad, jak dbać o urodę, jak radzić sobie z chłopcami i jak... stroić fochy. A wszystko opatrzone stylowymi ilustracjami.

Tylko dla dziewczyn. Wielka księga pomysłów.
Wydawnictwo W.A.B.

Książka objeta patronatem Gotujmy.pl poleca