IV Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Już w dniach 12-15 sierpnia 2010 poznański Stary Rynek przyciągnie tysiące smakoszy i wielbicieli kulinariów na IV Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
IV Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku
W połowie sierpnia poznański Stary Rynek po raz kolejny przyciągnie tysiące smakoszy i wielbicieli kulinariów na IV Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. To już czwarta edycja Festiwalu. W tym roku obok Jarmarku Dobrego Smaku odbędą się m.in. konkursy kulinarne, laboratoria smaku poświęcone winom, nalewkom i serom, wykłady i premiery książek kulinarnych.

Wśród stoisk ponad stu wystawców jarmarku znajdą się i takie, na których goście będą mogli zaopatrzyć się w tradycyjnie wytwarzane garnki, przybory kuchenne czy ręcznie tkane obrusy. Na wielu stoiskach gastronomicznych będzie też można skosztować pysznych dań: od tych tradycyjnie polskich po świeże ostrygi czy sushi.

Na Scenie Festiwalu na gości czeka szereg muzycznych i kulinarnych atrakcji. W  Plenerowej Kuchni Dobrego Smaku szefowie kuchni wielu zacnych restauracji gotować będą swoje ulubione dania dzieląc się swoją kuchenną wiedzą z odwiedzającymi Festiwal. Każdego z wieczorów wystąpią zespoły prezentujące przeróżne muzyczne style – od jazzu po muzykę klasyczną, od muzyki klezmerskiej  po orkiestry dęte, rock i folk.

Nowym elementem Festiwalu jest szeroko pojęta edukacja smaku. "To temat, który chcemy odkrywać i z roku na rok rozszerzać jego obecność w festiwalowym programie", mówi Wojtek Lewandowski, producent imprezy. Chętni mogą wziąć udział w  „Laboratoriach smaku”, Laboratoria to seminaria połączone z obszerną degustacją.

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku to również konkursy dla zawodowców i amatorów. Restauratorzy staną w szrankach konkursu na najlepszą kaczkę z pyzami – tradycyjną potrawę kuchni wielkopolskiej. Konkurs „Poznańska Szneka” przeznaczony jest dla cukierników i piekarzy.
W największym polskim turnieju trunków domowych - Konkursie Polska Nalewka Roku - wystartować może każdy, kto pielęgnuje w domu wielowiekową nalewkarską tradycję.

Zapraszamy na Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku!