X Festiwal Kultury i Kresowego Jadła

W dniach 2-3 sierpnia w Baszni Dolnej odbędzie się X jubileuszowy Festiwal Kultury i Kresowego Jadła. Na uczestników czeka wiele atrakcji, w tym degustacja pysznych kresowych potraw, mistrzostwa w pieczeniu na ruszcie i warsztaty władania bronią. Zapraszamy!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
X Festiwal Kultury i Kresowego Jadła
fot. Fotolia
W tym roku już po raz dziesiąty obędzie się festiwal, który promuje historię, kuchnię i kulturę rejonów Lubaczowa w województwie podkarpackim. Organizatorzy tej imprezy długo i dokładnie przygotowali program, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.  Ich propozycje zostały w pełni zaakceptowane.

Twórcy festiwalu przewidzieli mnóstwo atrakcji  m.in. degustacje potraw kuchni kresowej, mistrzostwa w pieczeniu na ruszcie, warsztaty władania bronią,  kowalstwa, mincerstwa, podsycania miodu i bitwę łuczniczą. W czasie trwania imprezy będziemy też świadkami salw armatnich, tańca i zwyczajów dworskich oraz wielu innych niezapomnianych pokazów. 

Podczas dwudniowego festiwalu będziemy mogli skosztować smaków galicyjskich potraw, kuchni dawnego Lwowa, tradycyjnych dań węgierskich oraz pochodzących z XVII wieku potraw z wypraw hetmana Sobieskiego m.in. takich jak czambuły tatarskie.

Gośćmi specjalnymi będą: Anna Guzik, Kapela Lwowska Fala, Anna Wyszkoni oraz wielu innych. Na festiwal zapraszają Marszałek Województwa Podlaskiego i Wójt Gminy Lubaczów.  Impreza zaczyna się już 2 sierpnia w sobotę o godzinie 18.00. Jednak z większość atrakcji przewidziana jest na niedzielę 3 sierpnia.