Kategoria promowana - kwiecień

W kwietniu obchodzimy Wielkanoc, dlatego niemal wszystkie przepisy na wielkanocne dania są u nas w cenie! Zobacz, za co otrzymasz dodatkowe punkty.

WPROWADZENIE

W kwietniu obchodzimy Wielkanoc, dlatego niemal wszystkie przepisy na wielkanocne dania są u nas w cenie! Zobacz, za co otrzymasz dodatkowe punkty.
Wielkanoc wypada w tym roku w dniach 21 - 22 kwietnia. To oznacza, że praktycznie cały miesiąc spędzimy w świątecznym klimacie! Będą wielkie porządki, planowanie listy dań, a wreszcie pieczenie, gotowanie i dekorowanie. Jesteśmy bardzo ciekawi tego, co pojawi się na twoim wielkanocnym stole!


Do kategorii promowanej w kwietniu zaliczamy:


Ciasta wielkanocne:
  • mazurki
  • serniki
  • świąteczne ciasta drożdżowe
Sernik wielkanocny Baranek wielkanocny z ciasta
Pamiętaj: przepis, który chcesz dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia!

W kwietniowej kategorii promowanej znalazły się wypieki drożdżowe, ale uwaga: promowane będą wyłącznie ciasta drożdżowe w wielkanocnych kształtach, np. drożdżowe baranki, koszyczki z ciasta, wieńce.

Dodatkowe punkty przyznamy przepisom na sernik, otrzymasz je także za przepis na paschę wielkanocną. Do kategorii promowanej zaliczymy wszystkie mazurki. Pamiętaj jednak, by w żadnym przepisie na ciasto nie posiłkować się gotowymi mieszankami do wypieku ciast, biszkoptem, spodem, ciastem francuskim (wszystko przygotuj samodzielnie, będzie smacznie, tradycyjnie i zdrowiej!)


Jajka faszerowane

Jajka faszerowane na Wielkanoc Jajka faszerowane pieczarkami

Dodaj przepis na popularną przystawkę wielkanocną, podziel się swoim pomysłem na jajka faszerowane z pieczarkami, łososiem, tuńczykiem - możesz przygotować taki farsz, jaki tylko chcesz, ale uwaga: farsz musi składać się z minimum 4 składników (nie liczymy zieleniny ani przypraw).


Żurek i barszcz biały

Żurek na zakwasie Żurek na zakwasie

Dodatkowe punkty otrzymasz także dodając przepis na żurek lub barszcz biały. Możesz go zrobić na swojskim zakwasie, ale to nie jest warunek.


Mięsa i pasztety na wielkanocny stół

Pasztet z jajkiem na Wielkanoc Pieczona kaczka


Mięsa pieczone i gotowane (w tym domowe wędliny). Promujemy pasztety zarówno mięsne jak i wegetariańskie, a także terriny.

Każdy przepis powinien posiadać wielkanocną dekorację: wyraźny akcent, który nie pozostawia wątpliwości, że danie zostało przygotowane specjalnie na Wielkanoc. Dodatkowe dekoracje możesz pominąć przygotowując wypieki lub mięsa w świątecznych kształtach (np. pasztet w formie zajączka czy koszyczek z ciasta).

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).

Kategoria promowana trwa od 1 kwietnia do 30 kwietnia.

POLECANE

Znaleźliśmy 26 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - kwiecień