Kategoria promowana - listopad

  • 4

Listopadowa kuchnia to przysmaki i wypieki typowo jesienne. Postawmy na sycące, rozgrzewające dania i desery, które osłodzą słotę. Zobacz, jakie przepisy nagrodzimy dodatkowymi punktami! Tym razem przyznamy także dodatkową nagrodę książkową. Zobacz, jak ją zdobyć!

WPROWADZENIE

Listopadowa kuchnia to przysmaki i wypieki typowo jesienne. Postawmy na sycące, rozgrzewające dania i desery, które osłodzą słotę. Zobacz, jakie przepisy nagrodzimy dodatkowymi punktami! Tym razem przyznamy także dodatkową nagrodę książkową. Zobacz, jak ją zdobyć!
W listopadzie przyznajemy dodatkowe 20 wirtuali przepisom na gęsinę, soczewicę, dania jednogarnkowe, rogale marcińskie i kruche ciasteczka. Pamiętaj: przepis, który chcesz dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia! Dwa z nich powinny przedstawiać etapy przygotowania. Do kategorii promowanej nie zaliczymy przepisów uznanych przez moderatorów za zbyt proste.

Jakie przepisy warto dodawać w listopadzie?


GĘSINA

Najlepsza gęsina na Świętego Marcina! Pieczmy ją i gotujmy w listopadzie. Gęsina to mięso, które ma stosunkowo wysoką cenę, dlatego raczej niezbyt często po nią sięgamy. Jest jednak pyszna, a sposobów na jej przygotowanie - wiele. Podziel się z nami swoim flagowym przepisem, niech skorzystają na tym wszyscy!

gęsina gęsina

 
UWAGA: Do kategorii promowanej nie zaliczymy przepisów na pasztet. Ponadto gęsina musi stanowić istotny składnik przygotowywanej potrawy, dodatkowych punktów nie otrzymają przepisy, w których wykorzystanie gęsiny pozostanie bez znaczenia dla smaku.

SOCZEWICA

Dania z soczewicą to bardzo dobry wybór na jesień - są sycące, a w towarzystwie odpowiednich przypraw doskonale rozgrzewają! Przygotuj z niej dhal, wegetariańskie kotlety, smaczna zupę lub... to, na co tylko masz ochotę! Wykorzystaj soczewicę czerwoną, żółtą, pomarańczową, brązową, zieloną a nawet czarną.


Dhal Soczewica

UWAGA: Do kategorii promowanej nie zaliczymy przepisów na sałatki. Promowane nie będą także przepisy, w których wykorzystana zostanie soczewica konserwowa.


KRUCHE CIASTKA I ROGALIKI
 
Mile widziane zwłaszcza przepisy na rogale marcińskie, przygotowywane z ciasta półfrancuskiego z nadzieniem z białego maku i dużej ilości bakalii, ale w listopadzie promujemy także inne rogaliki i kruche ciasteczka.

Rogale świetomarcińskie Kruche ciastka

Pamiętaj jednak, by nie używać gotowego ciasta - wszystko od A do Z musi być przygotowane samodzielnie. Dodatkowych punktów nie otrzymają więc przepisy z wykorzystaniem gotowego ciasta francuskiego. Oczywiście możesz posiłkować się dostępnymi w sprzedaży jadalnymi dekoracjami w postaci pisaków czy posypek.


DANIA JEDNOGARNKOWE

Smaczne danie jednogarnkowe zastąpi zupę i danie główne - syci, a w dodatku stwarza okazję do tego, by uprzątnąć lodówkę... Przygotujesz je z tego, co masz pod ręką. Dania jednogarnkowe to świetny pomysł na obiad, który możesz zabrać do pracy bez obawy o to, że wszystko Ci się wymiesza.
 
leczo Gulasz z wołowiną

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).


Kategoria promowana trwa od 1 do 30 listopada.


dodaj przepis

Dodatkowa nagroda na listopad


W tym miesiącu przewidzieliśmy także dodatkową nagrodę książkową. Książkę kulinarną - niespodziankę otrzyma osoba, która do kategorii promowanej doda największą liczbę przepisów (liczą się wszystkie przepisy zaakceptowane przez moderatorów).

Oczywiście w przypadku, gdy I miejsce w ilości dodanych przepisów zajmie kilka osób ex aequo - książki-niespodzianki powędrują do wszystkich!

Zapraszamy do zabawy!

Znaleźliśmy 141 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - listopad