Kategoria promowana - luty

W lutym obchodzimy walentynki, a zaraz po nich tłusty czwartek. Dodając przepis zgodny z wytycznymi, otrzymasz dodatkowe punkty.

WPROWADZENIE

W lutym obchodzimy walentynki, a zaraz po nich tłusty czwartek. Dodając przepis zgodny z wytycznymi, otrzymasz dodatkowe punkty.
Luty to zwykle najzimniejszy miesiąc w roku, ale my się zimy nie boimy, osłodzimy ją pączkami, eklerkami i ptysiami. Przez walentynkami też nie zamierzamy próżnować, w końcu przez żołądek do serca.

Jak co miesiąc, ogłaszamy kategorie, w których za dodane przepisy przyznamy punkty ekstra. Za jeden przepis dodany w kategorii promowanej otrzymasz aż 20 dodatkowych wirtuali, które możesz wymienić na nagrody z Katalogu Gotujmy z Nagrodami.

Pamiętaj: przepis, który chcesz dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia. Dwa z nich powinny przedstawiać etapy przygotowania. Do kategorii promowanej nie zaliczymy przepisów uznanych przez moderatorów za zbyt proste lub o mało estetycznym wyglądzie.

Jakie przepisy warto dodawać w lutym?

Słodkości na tłusty czwartek

pączki serowe faworki
fot. Adobe Stock

W tłusty czwartek smażymy pączki wiedeńskie i tradycyjne, faworki, oponki serowe. Dodatkowe punkty otrzymasz dodając przepis na tłustoczwartkowe łakocie, ale uwaga: punktów nie przyznamy przepisom na pączki z piekarnika. 

Podziel się z nami przepisem na pączki klasyczne z marmoladą, budyniem, czekoladą, kajmakiem - koniecznie na słodko, koniecznie smażone.

Desery i dania walentynkowe

ciasto na walentynki pizza na walentynki
fot. Adobe Stock

Walentynkowe przysmaki to zazwyczaj dania na słodko: ciasta, desery lodowe, eklery. Aby otrzymać dodatkowe punkty w kategorii promowanej podziel się z nami przepisem na danie, które serwujesz bliskiej osobie z okazji walentynek. To może być wypiek, ale może to być także pomysł na kolację. Nie musi być na słodko!

Koniecznie zadbaj o właściwą dekorację - motyw serca jest obowiązkowy i musi dać się zjeść - nie może to być np. położona obok serwetka. Zatroszcz się o estetykę podania - niech od razu zachęca do zjedzenia!

Zapiekanki makaronowe

Zapiekanka makaronowa zapiekanka makaronowa
fot. Adobe Stock


Wystarczy makaron, dodatki i smaczny sos, by stworzyć makaronową zapiekankę. To proste danie świetnie sprawdza się na obiad - syci i naprawdę łatwo się je robi. Aby otrzymać punkty dobrze policz składniki - docenimy te przepisy, w których oprócz makaronu znajdą się minimum 3 dodatki, które będą dobrze widoczne.

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).


Kategoria promowana trwa od 1 do 29 lutego.


dodaj przepis

 

Znaleźliśmy 44 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - luty