Kategoria promowana - maj

  • 4

Soczysta wiosna w pełni, mamy coraz więcej świeżych warzyw! Które z nich warto wrzucić na ruszt? A może słodkości? Zobacz, jakie przepisy warto dodawać w maju!

WPROWADZENIE

Soczysta wiosna w pełni, mamy coraz więcej świeżych warzyw! Które z nich warto wrzucić na ruszt? A może słodkości? Zobacz, jakie przepisy warto dodawać w maju!
W tym miesiącu, od 1 do 31 maja, dodatkowe 20 wirtuali zdobędziecie dodając przepisy na dania z grilla oraz torty komunijne.
Ponadto punktujemy przepisy z wykorzystaniem takich składników jak szparagi, botwinka i rabarbar.


mieso grillowane ryba z grilla
 
Pamiętajcie - przepis, który chcecie dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia!

Co promujemy w maju?


  • DANIA Z GRILLA
Czekamy na dania przygotowane na grillu tradycyjnym, gazowym lub elektrycznym, zaakceptujemy także patelnię grillową, ale nie przyznamy punktów w sytuacji, gdy zamiast grilla użyty zostanie piekarnik (nawet ten z tzw. funkcją grilla). Szczególnie zachęcamy Was do grillowania na świeżym powietrzu!

Pamiętajcie - nie używajcie gotowej mieszanki o nazwie "przyprawa do dań z grilla", koniecznie sami dobierzcie zioła wg uznania.

Uwaga: w maju nie otrzymacie dodatkowych punktów za grillowaną kiełbasę. Czekamy na inne dania i produkty, bo grillować kiełbasę wszyscy już potrafimy. Niech Wasze dania będą cenną inspiracją dla innych!

  • TORTY KOMUNIJNE
Maj to miesiąc, w którym dzieci przystępują do I Komunii Świętej, dlatego wielu rodziców zastanawia się nad tym, jaki tort uświetni uroczyste przyjęcie. Jeśli czas na to pozwala, warto przygotować taki tort samodzielnie, dlatego punktujemy własnoręcznie wykonane torty komunijne. Pamiętajcie, że dodatkowe wirtuale mogą zostać naliczone tylko wtedy, gdy dekoracja tortu nie pozostawia wątpliwości co do okazji, na jaką został przygotowany.

  • SZPARAGI, BOTWINKA, RABARBAR
Aby otrzymać punkty, szparagi, botwinka lub rabarbar muszą być istotnym składnikiem dania, a nie jedynie dodatkiem. Do kategorii promowanej zaliczymy jedynie potrawy ze świeżymi szparagami, świeżym rabarbarem i świeżą botwinką. Każda potrawa powinna zawierać przynajmniej 5 składników.

Uwaga: nie przyznamy dodatkowych punktów przepisom na kompot z rabarbaru.


tort komunijny szparagi i rabarbar

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami misia5 lub zbysiowa.

Kategoria promowana trwa od 1 maja do 31 maja.


dodaj przepis

 

POLECANE

Znaleźliśmy 133 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - maj