Kategoria promowana - maj

Maj to nie tylko sezon na szparagi. Zobacz, jakie przepisy warto dodawać w maju, aby zdobyć punkty ekstra!

WPROWADZENIE

Maj to nie tylko sezon na szparagi. Zobacz, jakie przepisy warto dodawać w maju, aby zdobyć punkty ekstra!
Majówka to wielkie grillowanie! Zobacz czym przyprawić karkówkę na grilla i zabieraj się za przygotowanie marynaty. Oprócz dań na grilla dodatkowe punkty przyznamy przepisom na dania ze szparagami, gulaszom, komunijnym tortom i deserom oraz wypiekom z rabarbarem.

PRZEPISY NA GULASZ

Gulasz z wołowiną Gulasz
Pamiętaj: przepis, który chcesz dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia!

Dodaj przepis na gulasz i zyskaj 20 dodatkowych wirtuali. Przedstaw swoją autorską kompozycję mięsno-warzywną. Uwaga: nie promujemy przepisów na gulasz wieprzowy (mięso wieprzowe możesz wykorzystać w niewielkiej ilości, jednak nie może ono być podstawą gulaszu).

Do kategorii promowanej nie zostaną zaliczone przepisy uznane przez moderatorów za zbyt proste. Zadbaj także o estetykę dania!


DANIA Z GRILLA

 Ryba z grilla Szaszłyki z grilla
 

W majowej kategorii promowanej znalazły się dania z grilla, ale uwaga: promowane będą wyłącznie te przepisy, które składają się z minimum 3 składników. Warunkiem koniecznym jest także zdjęcie wykonane podczas grillowania - należy je dodać jako ilustrację jednego z etapów. Nie promujemy dań przygotowanych w piekarniku lub na patelni grillowej. Danie musi zostać przygotowane na grillu (tradycyjnym: nie gazowym, nie elektrycznym)

Dodatkowych punktów nie przyznamy przepisom na grillowaną kiełbasę. Skład marynaty oraz przypraw musi być autorski (nie korzystamy z mięsa już przyprawionego, nie używamy "przyprawy do grilla", nie podajemy gotowych sosów).


TORTY KOMUNIJNE

Tort komunijny Tort komunijny

Dodaj przepis na samodzielnie wykonany tort z okazji przystąpienia do I Komunii Świętej (nie zapomnij o odpowiedniej dekoracji, napisie, lub akcencie). Pamiętaj, by nie korzystać z gotowych półproduktów takich jak już upieczone blaty czy krem z torebki.


SZPARAGI, BOTWINKA, DESERY Z RABARBAREM

Makaron ze szparagami Makaron z botwinką Ciasto z rabarbarem


Dodatkowe punkty przyznamy przepisom na szparagi, botwinkę i desery z rabarbarem. Zwróć uwagę na dekorację dania. Postaraj się, by wszystko, co znajdzie się na talerzu było jadalne. Uwaga: nie promujemy zup ani sałatek. Pamiętaj, by warzywo stanowiło istotny składnik dania.


Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).

Kategoria promowana trwa od 1 maja do 31 maja.

Znaleźliśmy 48 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - maj