Kategoria promowana - marzec

  • 2

Marzec to początek wiosny, jednak pogoda nie zawsze nastraja do spacerów na świeżym powietrzu. Tych, którzy zdecydują się więcej czasu spędzać w kuchni, zachęcamy do pichcenia i gotowania. Zobaczcie, co promujemy w marcu!

WPROWADZENIE

Marzec to początek wiosny, jednak pogoda nie zawsze nastraja do spacerów na świeżym powietrzu. Tych, którzy zdecydują się więcej czasu spędzać w kuchni, zachęcamy do pichcenia i gotowania. Zobaczcie, co promujemy w marcu!
Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, dlatego już nie możemy doczekać się przepisów na znakomite wypieki i tradycyjne zupy, które goszczą na Waszych świątecznych stołach.

żurek wielkanocny  babka wielkanocna  mazurek

Pamiętajcie - przepis, który chcecie dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia!


Do kategorii promowanej w marcu zaliczamy:
  • WIELKANOCNE CIASTA

    baby i babki, serniki, makowce, paschy i oczywiście mazurki
  • CIASTECZKA W WIELKANOCNYCH KSZTAŁTACH
małe ciasteczka w kształcie zajączków, pisanek, kurczaczków itp.
  • TRADYCYJNE ZUPY WIELKANOCNE
docenimy przepisy na żurek, barszcz biały oraz tradycyjną wielkanocną zupę chrzanówkę.


Co ważne, wszystkich miłośników żurku prosimy o przepisy na tradycyjny żurek na zakwasie żytnim, zaś zwolenników barszczu białego - o przepisy na zakwasie pszennym. Przepisy z wykorzystaniem zup w proszku nie zostaną zakwalifikowane.

Dodatkowych wirtuali przyznawanych za kategorię promowaną nie otrzymają również przepisy, których twórcy będą się posiłkować gotowymi mieszankami do ciast czy zakupionym wcześniej ciastem francuskim, gotowym biszkoptem lub spodem do ciasta. W tym miesiącu dodatkowych wirtuali za kategorię promowaną nie otrzymają również muffinki.

Zapraszamy do gotowania i pieczenia! W tym miesiącu będziecie mieli okazję podzielić się najlepszymi przepisami na wielkanocne zupy i ciasta!

Ponadto każdy przepis, który Waszym zdaniem powinien zasłużyć na dodatkowe wirtuale, musi koniecznie posiadać zdjęcia, na których zobaczymy iście wielkanocną stylistykę. Czekamy na piękne dekoracje ciast i zup, nawiązujące do Świąt Wielkanocnych!

mazurekpaschamazurekbabka wielkanocna


Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).

Kategoria promowana trwa od 1 marca do 31 marca.

POLECANE

Znaleźliśmy 44 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - marzec