Kategoria promowana - marzec

  • 8

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Chcesz wiedzieć, jakie przepisy warto dodawać w tym miesiącu? Zobacz, za co otrzymasz dodatkowe punkty!

WPROWADZENIE

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Chcesz wiedzieć, jakie przepisy warto dodawać w tym miesiącu? Zobacz, za co otrzymasz dodatkowe punkty!


Do kategorii promowanej w marcu zaliczymy:

  • dania obiadowe z makaronem
Spaghetti bolognese Lasagne
Pamiętaj, że przepis dodany do kategorii promowanej musi posiadać minimum 3 zdjęcia - 2 zdjęcia z etapów przygotowania i 1 przedstawiające gotowe danie. Warunkiem przyznania punktów jest także estetyczny wygląd potrawy.

Mile widziane przepisy na lasagne, spaghetti, canelloni. Eksperymentuj z dodatkami, farszem i rodzajem samego makaronu. Pokaż nam, czym nadziewasz i jak zapiekasz makaronowe muszle, z czym łączysz penne, podziel się z nami autorskim przepisem na bolognese.

Do kategorii promowanej zaliczymy także makaronowe dania na słodko. Uwaga: przepis na makaron powinien składać się z minimum 5 składników (nie licząc samego makaronu). Jako składnika nie liczymy elementów dekoracji (np. świeżych ziół), składników występujących w śladowej ilości ani przypraw. Nie promujemy też zup ani sałatek makaronowych. 

  • dania z ryb
Pieczony pstrąg Klopsy rybne

Dodatkowe wirtuale otrzymasz w marcu także za przepis na rybę, ale uwaga: nie promujemy przepisów na ryby smażone - wyjątkiem będą tutaj np. pulpeciki z ryby. Podziel się z nami swoim pomysłem na pieczoną lub gotowaną rybę, pokaż, z czym ją serwujesz, zadbaj o estetyczną prezentację dania. Mile widziany (choć nie jest to warunek) zielony akcent.

Dodatkowych punktów nie przyznamy przepisom, w których jedynym rybnym składnikiem będzie ryba wędzona (np. wędzony łosoś czy makrela) lub ryba z puszki. Rekomendujemy ryby mrożone i świeże. Do kategorii promowanej nie zostaną zaliczone przepisy uznane przez moderatorów za zbyt proste oraz sałatki i zupy.

  • ciasta z owocami egzotycznymi
Sernik pomarańczowy Beza z pestkami granatu


Na świeże rodzime owoce musimy jeszcze poczekać, za to przez cały rok możemy korzystać z cytrusów i innych owoców uznawanych za egzotyczne. Na potrzeby marcowej kategorii promowanej, za owoc egzotyczny uważamy taki, który nie rośnie i nie dojrzewa w Polsce. Można korzystać także z owoców puszkowanych. Oczywiście wierzymy, że wiele osób posiada piękne drzewka pomarańczowe, cytrynowe, a awokado hoduje w doniczce na parapecie, jednak te owoce także zaliczymy.

Uwaga: do kategorii promowanej nie zaliczymy za to przepisów na babeczki, muffinki i inne ciastka w wersji mini (na jeden kęs), ani przepisów na keks, gdzie w roli owoców egzotycznych znajdzie się mieszanka owoców kandyzowanych.

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).

Kategoria promowana trwa od 1 marca do 31 marca.

POLECANE

Znaleźliśmy 56 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - marzec