Kategoria promowana - styczeń

Przywitajmy nowy rok pysznymi przepisami! Zobaczcie, za jakie dania w tym miesiącu otrzymacie dodatkowe 20 wirtuali.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Kategoria promowana - styczeń
fot. Adobe Stock
Sprawdźcie, jakie przepisy promujemy w styczniu dodatkowymi 20 wirtualami. Zdobądźcie punkty i wymieniajcie je na nagrody dostępne w Katalogu Nagród.


Kasza jaglana na słodko i wytrawnie

Kasza jaglana to jedna z tych kasz, z których można przygotować zarówno dania na słodko jak i te wytrawne. Znakomicie sprawdzi się na śniadanie w formie jaglanki z owocami, albo jako pieczona jaglanka do drugiego dania.

Czekamy na zapiekanki, muffinki, kotlety z kaszy jaglanej, naleśniki, torty i inne desery. Pomysłów na kaszę jest mnóstwo! Czekamy na wasze propozycje z niecierpliwością.

Do potraw objętych punktowaniem musi być użyta kasza jaglana, która będzie kluczowym składnikiem dania.
Do przygotowywania deserów, nie używajcie gotowych mieszanek! Postarajcie się, aby wasze dania były urozmaicone, a ich wygląd estetyczny. Przepisy uznane za zbyt proste mogą nie zostać włączone do kategorii promowanej.

Drożdżówki i inne wypieki mączne z nadzieniem

Kto z nas nie lubi drożdżówek? Niektórzy jedzą je na słodko, inni wolą te z wytrawnym nadzieniem... W niektórych regionach naszego kraju tego rodzaju wypieki nazywa się po prostu mianem pieczonych pierogów. Dodatkowe 20 wirtuali otrzymacie za takie drożdżówki czy też pierogi, które wymagają przygotowania od zera specjalnego farszu z kilkoma składnikami.

Z kategorii promowanej będą wykluczone przepisy na ciasto drożdżowe, chałkę i strucle. To ważne, aby bułeczki drożdżowe miały nadzienie - wypieki bez wypełnienia lub z samą kruszonką czy polewą, nie będą promowane.
Przygotujcie ciasto drożdżowe samodzielnie, nie korzystajcie z gotowych mieszanek na bułki lub ciasto. Użyjcie do wypieku drożdży świeżych lub suszonych.
Pamiętajcie: przepis, który chcecie dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia. Dwa z nich powinny przedstawiać etapy przygotowania, trzecie - gotowe danie. Warunkiem przyznania punktów jest także estetyczny wygląd potrawy!

Pizza

Styczeń to czas, w którym nieprzypadkowo jemy dużo potraw mącznych. Oprocz pierogów pieczonych i drożdżówek będziemy w tym miesiącu promowali przepisy na pizzę.
Otrzymacie 20 wirtuali za przepis na pizzę pod warunkiem, że wasza receptura nie będzie zawierała dodatku jaj – chodzi o przestrzeganie tradycyjnej, włoskiej zasady przygotowania ciasta na ten wypiek.

Ponadto przepis powinien zawierać przynajmniej 6 składników, nie licząc tych użytych do sosu, przypraw i ziół. Dodajcie więc na wasze pizze liczne dodatki, które nie tylko wzbogacą smak potrawy, ale też sprawią, że placki będą niezwykle efektowne!

Wirtuale dodaje moderatorka, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli wasz przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na waszym koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktujcie się z moderatorką(wyślij wiadomość do misia5).
 
Kategoria promowana trwa od 3 do 31 stycznia