Kubistyczne baterie kuchenne

Kubizm (od łac. cubus – kostka) to ruch artystyczny powstały w wyniku poszukiwania nowej formy.

         
ocena: 3/5 głosów: 2
Kubistyczne baterie kuchenne
Niewiele jest rzeczy w historii, które zmieniły w tak znaczący sposób postrzeganie świata, że dotychczasowe standardy okazały się nieaktualne. W malarstwie, jednym z takich kamieni milowych, przewracających do góry nogami stary porządek był kierunek stworzony przez Georges Braque’a i Pabla Picassa na przełomie XX wieku.

Picasso i Braque zburzyli oczywiste, tradycyjne podejście do obrazu proponując w zamian rewolucyjne rozwiązanie. Patrząc na świat przez pryzmat walca, kuli i stożka podkreślali plastyczność bryły przez uproszczenie i geometryzację formy. To nowe ujęcie bryły w malarstwie w znaczący sposób wpłynęło również na inne dziedziny twórczości, w tym na architekturę i wzornictwo przemysłowe.

Zafascynowana tym nurtem projektantka Kirsi Svärd z ED Design, stworzyła dla fińskiego producenta armatury, firmy Oras kolekcję bazującą na jego głównych założeniach. Nowa seria baterii Oras nosząca nazwę Cubista znacznie różni się jednak od ortodoksyjnie pojmowanych założeń kubizmu i funkcjonuje na własnych warunkach. Klasyczne kształty
zostały „przełamane” i ponownie poddane procesowi twórczemu, dając nowe atrakcyjne formy.

Kubistyczne baterie - wybór dla każdego wnętrza

Kolekcja Oras Cubista, to połączenie nowoczesnego stylu z ponadczasową formą. Baterie o minimalistycznym wzornictwie, opartym na czystych geometrycznych kształtach wkomponują się w różnorodne style wnętrz. Kolekcja Oras Cubista zawiera pełną gamę baterii przeznaczonych do kuchni, łazienki oraz innych pomieszczeń sanitarnych. Seria urzeka prostotą, i dynamizmem form.

Wszystkie produkty z kolekcji łączy wspólna myśl przewodnia: dostarczać wodę w luksusowy i wygodny sposób.

Funkcjonalne i ekonomiczne

Nowoczesne wzornictwo linii Cubista idealnie współgra z funkcjonalnością. Niestandardowe rozwiązania, które są rezultatem aktywnego rozwoju produktów firmy Oras, dodatkowo wpływają na wyjątkowy charakter tych baterii. Przykładem tego może być opcjonalne wyposażenie baterii kuchennej w oryginalny, elektroniczny zawór do zmywarki, który zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Ekologiczna świadomość charakteryzująca baterie Oras Cubista, znajduje swoje odzwierciedlenie w ekonomicznym podejściu do zużycia wody. Są to właściwości uniwersalne dla wszystkich produktów Oras.