Kulinarne Święta w TV

  • 10

Czy w telewizji w Święta będzie można zobaczyć jakieś godne uwagi kulinarne programy? Wiele gwiazd przygotowało specjalne świąteczne przepisy.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Kulinarne Święta w TV
Święta to czas między innymi rodzinnych spotkań, ale też błogiego lenistwa. Czy na dodatkową dawkę świątecznej atmosfery możemy liczyć włączając telewizory? 

Kuchnia staropolska w Kuchni+

W Kuchni+ w Wigilię i w pierwszy dzień Świąt można będzie obejrzeć program „Jadało się. Kuchnia Jana i Marysieńki”. Prowadzący Paweł Loroch i Agata Pruchniewska będą odkrywać trochę zapomnianą kuchnię staropolską. Prowadzący w żartobliwej formie opowiedzą o kuchni naszych przodków, na których było niezwykle bogato.

W programie wystąpią również goście – szef kuchni resteruacji Tamka43 Robert Trzópek i historyk Jarosław Dumanowski, którzy opowiedzą o zwyczajach naszych przodków i postarają się trochę odczarować kuchnię staropolską.

Program będzie można zobaczyć 24 grudnia o 17, ale przewidzianych jest kilka jego powtórek...

Oprócz tego świąteczne wersje swoich programów poprowadzą stali goście ramówki Kuchni+ - Jamie Oliver, Karol Okrasa czy Tomek Jakubiak.

Nigella świątecznie

W jak zwykle nasyconych kulinariami kanałach BBC Lifestyle i Eterteninemnt też błyszczą znane nazwiska – Gordon Ramsay, Nigel Slater oraz Nigella Lawson, której specjalny program świąteczny - „Gwiazdka z Niggellisimą” można będzie obejrzeć w piątek 21 grudnia o 18 na BBC Lifestyle.

W programie zmysłowa mistrzyni gotowania i prezenterka telewizyjna zaproponuje widzom oryginalne połączenie kulinarnych tradycji świątecznych ze smakami kuchni włoskiej. Wykorzystuje ogólnie dostępne produkty do przygotowania prostych, ale ciekawych potraw. Widzowie poznają przepisy na nowatorskie dania, które mogą zagościć na wigilijnym stole.A Wy czekacie na jakieś swoje ulubione świąteczne programy?