Świąteczne gotowanie z Gordonem

Świąteczne gotowanie z Gordonem będzie można oglądać od poniedziałku 3 grudnia o 18.00 na BBC lifestyle.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Świąteczne gotowanie z Gordonem
Gotuj z Ramsayem

W tej lekcji gotowania charyzmatyczny szef kuchni Gordon Ramsay zamierza poprowadzić nas przez przygotowania do gwiazdkowej uczty. Program został sfilmowany na żywo, zaś udział w nim wzięli ochotnicy z całej Wielkiej Brytanii. Gordon postanowił, że spróbuje pokierować ich poczynaniami ze studia.

Lista składników świątecznych potraw została opublikowana zawczasu, ochotnicy powinni więc być przygotowani. Pytanie tylko, jak poradzą sobie, kiedy znajdą się na antenie… Zegar będzie tykał, presja będzie ogromna – czy zdołają nadążyć za Gordonem?

Co będzie w menu?

Znakomita zimowa zupa z kasztanów, kurczę z sosem chlebowym i zasmażaną brukselką, a na zakończenie specjalny świąteczny deser. W wykonaniu Gordona potrawy na pewno będą wyborne! Ciekawe co powiedzą o nich amatorzy, gotujący w swoich domach.

Oprócz gotowania Gordon podejmie się też innych wyzwań: spróbuje pobić rekord świata w skubaniu indyka i w krojeniu łososia. W jego wykonaniu świąteczne gotowanie nabiera niemal sportowego charakteru.

Święta z Ramsayem

Pyszne dania, przygotowane według wyśmienitych przepisów przez jednego z najlepszych kucharzy... Święta z Ramsayem to program, dzięki któremu dowiemy się jak urządzić doskonałą Gwiazdkę.

Zobaczymy Gordona w jego domu, z rodziną, w czasie przygotowań do Świąt. Dowiemy się, jak przyrządzać świąteczne smakołyki – owszem, trzeba się nad nimi napracować, ale warto, naprawdę warto! Gordon dzieli się kuchennymi sekretami, a ma czym, bo przecież ponad dwadzieścia lat spędził pracując w profesjonalnych kuchniach. Dowiemy się, jak korzystać z jego wskazówek w domowych warunkach.

Wśród przepisów, które poznamy, warto wymienić wspaniałego pieczonego indyka, wyśmienite nadzienie, idealnie ugotowane warzywa oraz przepyszny gwiazdkowy deser.

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, zwłaszcza, kiedy możemy go dzielić z rodziną i przyjaciółmi. Dzięki programowi Gordona będziemy mogli podjąć swych gości fantastycznymi potrawami. To będą naprawdę niezapomniane Święta!

Ku… jak kucharz

Seria 5, odcinek 8

Gordon przemierza Wielką Brytanię wraz ze swymi ekspertami w poszukiwaniu znakomitych brytyjskich restauracji. Najlepszych kucharzy zaprasza, by wraz z nim gotowali w restauracji F Word. Konkurenci z tego odcinka – The Pheasant z Cambridgeshire oraz The Swan z Kentu – walczą o to, kto przygotuje lepszą przekąskę z sera Stilton, danie główne z nadziewanego królika i sarniny, oraz gwiazdkowy suflet. Stworzone przez obie drużyny potrawy podane zostaną pięćdziesięciu gościom, którzy zapłacą za kolację tylko pod warunkiem, że będzie im ona smakowała.

W restauracji pojawią się znani goście: słynny krykiecista Freddie Flintoff i gwiazda burleski Dita Von Teese.  Piosenkarz Peter Andre rzuci Gordonowi wyzwanie: walka odbędzie się na... steki, szykowane w ramach pojedynku na przepisy.

Gordon uda się też do domu Świętego Mikołaja. Na dzikich, zaśnieżonych pustkowiach Laponii skosztuje niezwykłego, pysznego mięsa renifera.