Ile kalorii mają nasze ulubione przysmaki?

Zapewne nie zawsze zawracasz sobie głowę kaloriami, jakie znajdują się w Twoich ulubionych przekąskach. A gdyby tak liczba kalorii była pierwszym napisem, na jaki zwracałbyś uwagę parząc na opakowanie?

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Ile kalorii mają nasze ulubione przysmaki?
fot. www.instagram.com/caloriebrands/
Czy wiesz ile kalorii znajduje się w Twoich ulubionych przekąskach? Calorie Brands wpadło na pomysł zaprojektowania takich opakowań popularnych przysmaków, na których liczba kalorii jest pierwszą informacją, która rzuca się w oczy.

Sięgając po coś do zjedzenia często doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dany batonik, paczka czipsów albo napój gazowany nie jest zbyt zdrowy, a z pewnością zawiera sporo kalorii. Rzadko jednak potrafimy wskazać ile dokładnie. Opis kaloryczności produktu najczęściej można znaleźć gdzieś z tyłu lub z boku opakowania i wypisany jest bardzo małymi literkami – nie są to miejsca, na które jakoś szczególnie zawracamy uwagę.

Zastanawiając się nad tą prawidłowością Calorie Brands wpadło na pomysł umieszczania liczby kalorii danego produktu w centralnym miejscu jego opakowania – tam, gdzie nazwa. Serię przerobionych zdjęć różnych przekąsek i przysmaków Calorie Brands opublikowało na swoim Instagramie. I choć szanse na to, aby jedzenie w takich opakowaniach pojawiło się kiedykolwiek w sprzedaży, są bliskie zeru, cały projekt wart jest uwagi i głębszej refleksji.

Może gdyby zamiast przyjemnie kojarzącej się nazwy produktu raziły nas w oczy wysokie liczby kalorii, bardziej zwracalibyśmy uwagę na to, po co sięgamy w sklepie?

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika caloriebrands (@caloriebrands)


Jajko niespodzianka to aż 111 kalorii. A przecież większość tego przysmaku zajmuje niejadalna zabawka!


Maleńki batonik z czekoladą i karmelem zawiera naprawdę sporą ilość kalorii. Czy dalej tak chętnie zjesz go jako przekąskę?


Kto nie lubi burgerów? Ta kanapka jest jednak nie tylko niezdrowa, ale również bardzo kaloryczna.


Pyszny krem czekoladowy w połączeniu z białym pieczywem to prawdziwa bomba kaloryczna! 


Frytki są pyszne, chrupiące, ciepłe i... wymagają wielu ćwiczeń na siłowni, żeby je spalić!


Sięgając po alkohol, nawet ten lepszej jakości, pamiętajmy, że przyczynia się on nie tylko do zmiany stanu naszej świadomości, ale również do zmiany naszej wagi.


 

A photo posted by caloriebrands (@caloriebrands) on


Kiedy zjesz jednego czipsa, trudno powstrzymać się przed spożyciem kolejnego. Sięgając po nie w sklepie pamiętaj ile w sumie razem mają kalorii!