Miasto smaków i barw

Eksperci ds. kolorów amerykańskiego producenta farb prezentują trend kolorystyczny „Miasto smaków i barw”. Umiejętnie łączy on w sobie nowoczesny design z tradycyjną stylistyką.

         
ocena: 3/5 głosów: 3
Miasto smaków i barw
Trend „Miasto smaków i barw” pochodzi z kolekcji kolorystycznej Atlantic Northeast, inspirowanej kulturą, architekturą i przyrodą północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Paleta kolorów trendu przygotowana została z myślą o dynamicznych osobach, które pragną połączyć we wnętrzach nowoczesny design z klasycznymi elementami dekoracyjnymi. Kompozycja kolorów „Miasto smaków i barw” zaskakuje kontrastowymi zestawieniami i stanowi idealne tło dla eklektycznego wystroju domowych wnętrz.

Na paletę „Miasto smaków i barw” składa się 16 kolorów, od mglistych bieli po nasycone czernie. Dominującą rolę odgrywają jednak brązy i zielenie. Barwom gorzkiej czekolady i lekkiej mokki towarzyszą różne odcienie kojarzone z zielonym groszkiem i dojrzałymi oliwkami. Delikatne, lekko przygaszone zielenie i brązy kontrastują z ognistym pomarańczem („fireball orange”) i dojrzałym bordo („old claret”). Całości dopełniają orzeźwiające błękity.

Kolory trendu „Miasto smaków i barw” znajdą zastosowanie we wnętrzach osób ceniących sobie bogactwo kształtów i materiałów, a zarazem odważnych w dekorowaniu pomieszczeń mieszkalnych. Paleta ma charakter uniwersalny. Wybrane kolory pasują do kuchni, inne lepiej sprawdzą się w pokoju dziennym lub gabinecie. Zawarte w palecie błękity i zieleni sprzyjają relaksowi, a głębokie pomarańcze i czerwienie pobudzą do twórczego działania.