Międzynarodowy Dzień Czekolady

Dzisiaj najsłodszy dzień w roku - z tej okazji w Warszawie stanęła czekoladowa palma!

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Międzynarodowy Dzień Czekolady

W ciągu roku przewija się wiele okazji, aby świętować dzień czekolady, jednak według prawdziwych znawców to właśnie 4 września jest najlepszą datą, aby oddać hołd czekoladzie – jeszcze nie jest za zimno na czekoladowe lody, ale również filiżanka gorącej mikstury nie jest już czymś szokującym.

Nie wiadomo kto jest autorem pomysłu, aby Międzynarodowy Dzień Czekolady świętować akurat 4 września. Tropy wiodą jednak do tajemniczej Valeria Lo Iacono, a data to po prostu jej urodziny, które w ten sposób świętujemy od 2003 roku. Nie ma co ukrywać - każdy dzień jest równie dobry na czekoladową ucztę.

W oryginalny sposób Międzynarodowy Dzień Czekolady postanowił świętować jeden z producentów słodyczy stawiając w Warszawie półtonową palmę całą z czekolady i rozdając warszawiakom 10 tysięcy porcji gorącego napoju na poranna rozgrzewkę.

Warto w ten szczególny dzień pozwolić sobie na troszeczkę dyspensy jeśli chodzi o słodycze, tym bardziej że w czekoladzie i z czekoladą każdy znajdzie coś dla siebie. Częstujmy się dzisiaj słodyczami, mamy przecież resztę roku na gubienie kalorii (oprócz oczywiście innych czekoladowych świąt.)

Świętujcie Dzień Czekolady z gotujmy.pl - oto świeży przepis na czekoladową bombę kaloryczną albo murzynka z gruszką.