Najnowsze projekty Versace

  • 1

Porcelana z dekoracją według projektu włoskiego kreatora to najmodniejszy w tym sezonie element wyposażenia stylowej jadalni

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Najnowsze projekty Versace
Współpraca manufaktury Rosenthal z rodzeństwem Versace rozpoczęła się już na początku lat 90-tych. Mediolańscy kreatorzy zdecydowali się stworzyć dla Rosenthala efektowne dekoracje designerskich upominków. Ich projekty wzbudziły tak ogromne zainteresowanie, że natychmiast podjęto decyzje o wprowadzeniu całej autorskiej kolekcji. Tak powstało Rosenthal meets Versace. Dziś każdego sezonu pod szyldem manufaktury Rosenthal wprowadzane są kolejne kolekcje porcelany oraz szkła oparte na projektach Gianniego i Donatelli Versace.

Wzór Vanity to jeden z pierwszych projektów Gianniego Versace. Powściągliwy i bardzo elegancki dekor w kolorze głębokiej czerni obsypanej słonecznymi złoceniami początkowo uznano za mało ekstrawagancki i odstający od awangardowego stylu Atelier Versace, dlatego do produkcji wprowadzono go dopiero w 2006 roku. W sezonie 2007/2008 wzorem Vanity udekorowano porcelanę o miękkich geometrycznych kształtach. W kolekcji znajdziemy serwisy kawowe, herbaciane, obiadowe oraz akcesoria dekoracyjne, a wśród nich świeczniki i wazony. Obok awangardowych filiżanek i waz z charakterystycznym uchwytem w kształcie skrzydła wprowadzono elementy w całości złocone jednak o zdecydowanie delikatniejszej formie. Kolekcje porcelany Versace dostępne są w salonach Rosenthal w Polsce.

Przykładowe ceny Vanity Gold:
filiżanka złocona do espresso - 340 zł,
filiżanka złocona do kawy lub herbaty - 400 zł,
talerz 21cm - 240 zł,
filiżanka do kawy z uszkiem w kształcie skrzydła 575 zł.