Nowa funkcjonalność na Gotujmy.pl!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Użytkowników oraz idąc z duchem czasu od najbliższego poniedziałku uruchomimy możliwość powiązania konta z Gotujmy.pl z kontem na Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami nowej funkcjonalności!

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Nowa funkcjonalność na Gotujmy.pl!
Od 25 lipca logowanie do Gotujmy.pl będzie jeszcze prostsze! W poniedziałek uruchomimy możliwość powiązania swojego konta w serwisie z kontem na Facebooku. Dowiedzcie się, jak to działa!

Z nowej możliwości mogą skorzystać wszyscy - zarówno Ci z Was, którzy już posiadają konto na Gotujmy, jak również obserwatorzy, którzy dotychczas nie zdecydowali się na założenie u nas konta. Dzięki powiązaniu z kontem na Facebooku logowanie (a dla zupełnych nowicjuszy – rejestracja) będą jeszcze łatwiejsze!

JAK TO DZIAŁA?

Zachęcamy Was abyście uważnie przeczytali, w jaki sposób możecie powiązać istniejące konta lub założyć konto na Gotujmy wykorzystując swoje konto na Facebooku. Istnieje kilka możliwości:

1. Masz konto na Gotujmy i Facebooku, chcesz powiązać konta ze sobą (sprawdź, który przypadek Ciebie dotyczy):
a) adresy e-mail podane podczas rejestracji na obu serwisach są takie same
b) adresy e-mail podane podczas rejestracji różnią się

2. Masz konto na Facebooku i chcesz zostać użytkownikiem Gotujmy

Szczegółowe instrukcje, jak postąpić w danym przypadku znajdziecie poniżej!

1. MAM KONTO NA GOTUJMY I FACEBOOKU, CHCĘ POWIĄZAĆ KONTA

Wystarczy, że podczas logowania się do serwisu Gotujmy.pl skorzystasz z przycisku „Zaloguj przez Facebooka”. Jak wspomnieliśmy wcześniej, wyróżniamy tu dwa przypadki:

a) kiedy adres e-mail podany podczas rejestracji konta na Facebooku i Gotujmy jest taki sam

Zaloguj się

KROK 1
Na stronie głównej tak jak dotychczas klikasz przycisk "Zaloguj się".

Okienko logowania

KROK 2
Po kliknięciu otwiera się standardowe okienko logowania. Jak widzisz, pod dotychczasowym przyciskiem pojawi się niebieski przycisk "Zaloguj się przez Facebooka" - należy na niego kliknąć.
Okno logowania - FacebookKROK 3
Kliknięcie spowoduje otwarcie okna z polami logowania do Facebooka. Należy je uzupełnić tak jak przy standardowej procedurze logowania do swojego konta na Facebooku.
(to okno będzie pojawiać się jedynie w momencie, kiedy nie będziesz w danej chwili zalogowany na Facebooku)Potwierdzenie logowania - Facebook


KROK 4
Po zatwierdzeniu danych logowania, w tym samym oknie pojawi się informacja o uprawnieniach, które otrzyma Gotujmy.pl. Proces powiązania kont zostaje zakończony w momencie kliknięcia przycisku: "Kontynuuj jako...". Użytkownik zostaje zalogowany na swoim koncie poprzez Facebooka.


b) kiedy adresy e-mail podane podczas rejestracji konta na Facebooku i Gotujmy są różne

- w przypadku skorzystania z opcji logowania ze strony głównej i podaniu danych do logowania przez Facebooka (tak jak w opisanym wyżej przypadku) system założy NOWE KONTO
(ponieważ system weryfikuje Twoją obecność na Gotujmy na podstawie adresu e-mail, a ten którego używasz na Facebooku jest inny, system go nie rozpozna)!

- jeśli chcesz powiązać te dwa konta, mimo różnych adresów mailowych podanych podczas rejestracji w serwisach należy to zrobić w następujący sposób:

KROK 1
Zaloguj się standardowo na swoje konto na Gotujmy (nie używaj przycisku: "Zaloguj się przez Facebooka!")

Zobacz lub Edytuj profil

KROK 2
Po zalogowaniu rozwiń menu użytkownika i skorzystaj z opcji "Zobacz profil" lub "Edytuj profil" - funkcja powiązania kont o różnych adresach e-mail jest widoczna w tych dwóch miejscach.Powiązanie kont

KROK 3
Pod dotychczasowym przyciskiem "Edytuj profil" pojawi się nowy przycisk - "Powiąż z kontem FB". Aby połączyć ze sobą konta, należy na niego kliknąć.

Logowanie poprzez Facebooka

KROK 4
Po kliknięciu pojawi się nowe okno z logowaniem do Facebooka - należy zalogować się używając tych samych danych, które podawane są podczas logowania na Facebooka.

                Przypisanie konta - informacja

KROK 5
Po zatwierdzeniu danych logowania, wyświetli się okno informujące o przypisaniu konta na Facebooku do konta na Gotujmy. Od tego momentu możesz logować się za pośrednictwem Facebooka do swojego konta na Gotujmy, a konta - mimo różnych adresów e-mail są ze sobą powiązane!


2. MAM KONTO NA FACEBOOKU, CHCĘ ZOSTAĆ UŻYTKOWNIKIEM GOTUJMY

Aby zarejestrować (założyć) nowe konto na Gotujmy za pośrednictwem Facebooka należy wykonać dokładnie te same kroki, które zostały opisane w punkcie 1, przypadku a). Jedyna różnica polega na tym, że pomiędzy krokiem 3 a 4, użytkownik będzie musiał zaakceptować regulamin serwisu Gotujmy.

                Akceptacja regulaminu - rejestracja

System automatycznie założy takiemu użytkownikowi konto na Gotujmy.pl, bez konieczności wypełniania formularzy dotychczas wymaganych podczas zakładania konta.

WAŻNE! Nazwa użytkownika z Facebooka będzie jednocześnie nazwą użytkownika przypisaną do konta na Gotujmy.pl

W przypadku, w którym okaże się, że dwie osoby o takich samych danych, np. Jan Kowalski skorzystały z opcji założenia konta na Gotujmy.pl poprzez Facebooka, czyli - pisząc wprost, takie dane już są w systemie - do kolejnych będą dodawane cyfry, np. druga osoba o imieniu i nazwisku Jan Kowalski, która założy konto na Gotujmy korzystając z opcji logowania przez Facebooka będzie miała nick Jan Kowalski1 (kolejna - Jan Kowalski2 itd.)

Ważne: Zarówno w przypadku połączenia kont, jak i rejestracji w serwisie Gotujmy poprzez Facebooka, nie będzie konieczne podanie loginu i hasła z Facebooka, jeżeli użytkownik w trakcie wykonywania tych czynności będzie na nim zalogowany!

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Nie chcę już mieć powiązanych ze sobą kont na Facebooku - w jaki sposób mogę je odłączyć?


Aby odłączyć konto na Facebooku od konta na Gotujmy, należy napisać na adres: uwagi@gotujmy.pl

Założyłem/am konto na Gotujmy dzięki logowaniu przez Facebooka, następnie chciałem/am zalogować się do serwisu w "tradycyjny" sposób i nie mogę. Dlaczego?

Aby zalogować się do Gotujmy.pl w "tradycyjny" sposób musisz zmienić hasło; aby to zrobić należy zalogować się do serwisu za pośrednictwem Facebooka, a następnie korzystając z opcji "Ustawienia" w menu użytkownika zmienić hasło.

Założyłem/am konto na Gotujmy dzięki logowaniu przez Facebooka, ale nie chcę aby moim nickiem było moje imię i nazwisko. W jaki sposób mogę to zmienić?

Jednorazowa zmiana nazwy użytkownika jest możliwa z poziomu profilu użytkownika do momentu, kiedy użytkownik nie dodał jeszcze żadnego przepisu. Aby zmienić nick należy zalogować się na swój profil, wejść w edycję profilu i w polu "Zmień nick" wpisać żądaną nazwę a następnie zapisać.

Powiązałem/am konta na Gotujmy i Facebooku z dwoma różnymi adresami e-mail - na jaki adres będę otrzymywać teraz newsletter i ewentualne inne powiadomienia rozsyłane drogą mailową?

Niezależnie od tego, czy użytkownik był zapisany do newslettera przed powiązaniem kont, czy zdecydował się na ten krok po ich powiązaniu jest on wysyłany zawsze na adres mailowy podany przy rejestracji na Gotujmy.