Ocet i jego zalety - mycie i czyszczenie

  • 1

Mycie i czyszczenie octem, nadal w wielu domach jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się trudnego do usunięcia brudu, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach.

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Ocet i jego zalety - mycie i czyszczenie
fot. Fotolia
Ocet, to zdecydowanie jeden z najtańszych i najbardziej skutecznych środków czyszczących, od lat stosowanych w wielu domach. Działa szybko i skutecznie, często nawet lepiej, niż niejeden drogi środek chemiczny.

Warto go stosować w takich miejscach, gdzie występuje kamień, czyli w łazience, koło baterii, wanny, a także w ubikacji, do czyszczenia toalety. Skutecznie poradzi sobie z zalegającym kamieniem, zostawiając toaletę czystą, białą i przede wszystkim zdezynfekowaną! Ocet, bowiem, posiada także właściwości dezynfekujące, o czym wie niewielu. Kamień wokół baterii, usunie równie szybko i sprawnie, a w trudno dostępnych miejscach, takich jak, łączenia baterii z umywalką, wystarczy, że potraktujemy nasączoną watą i „opatulimy” kran. Zostawimy na kilkanaście minut i po sprawie.

Ocet idealnie sprawdza się także podczas czyszczenia wszelkich powierzchni szklanych i ceramicznych, takich jak lustra, kafelki, szyby, okna. Nie pozostawia smug, dzięki czemu powierzchnie są pięknie błyszczące i trudniej przylega do nich brud.

Mycie okien octem, szczególnie tych po zewnętrznej stronie, to sposób na zachowanie czystej powierzchni na dłużej. Podobnie, jak lustra, czy kafelki, które narażone są na kontakt z wodą. Przetarcie ich octem, wygładzi powierzchnię, dzięki czemu łatwiej będzie po niej spływać woda. Nie powstaną, dzięki temu, ślady kropel. Do powierzchni czyszczonych octem, trudniej przylega także osad z mydła i kurz.

Ocet stosuje się także, jako środek neutralizujący brzydkie zapachy. Wlany zatem do pralki, nie tylko usunie kamień i zdezynfekuje, ale także sprawi, że nasz ulubiony płyn do płukania tkani, będzie pachniał intensywniej. W zmywarce natomiast, usunie złogi tłuszczu, w miejscach niewidocznych dla oczu i trudno dostępnych.