Piwo Strzelec Jasne Pełne

  • 1

Piwo Strzelec Jasne otrzymało złoty medal w kategorii piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10,1 – 11,0

         
ocena: 2/5 głosów: 2
Piwo Strzelec Jasne Pełne
Strzelec Jasne Pełne to piwo warzone w Jędrzejowie, na północ od Krakowa, w jednym z najstarszych browarów w Polsce (zwanym kiedyś Browarem Małopolskim). Tradycje warzelnicze w Jędrzejowie sięgają średniowiecza, kiedy to cystersi założyli klasztor i browar. Wyjątkowy, bogaty smak Strzelec zyskuje dzięki tradycyjnej recepturze. W 2005 roku browar zastał zakupiony przez duński koncern Royal Unibrew, co umożliwiło jego dalszą modernizację i rozwój. Obecnie Strzelec, dostępny przede wszystkim w Małopolsce, skąd pochodzi, jest także coraz szerzej dystrybuowany i promowany w stolicy regionu, Krakowie. Otrzymał Srebrny Medal Selection & Quality Awards oraz nagrodę Superior Taste Award w międzynarodowych konkursach w 2009 roku.

Piwa Strzelec Jasne i Strzelec Mocne otrzymały złote medale w kategoriach piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10,1 – 11,0 ºBlg oraz o zawartości13,1–14,0 ºBlg.