Sałatki tradycyjne, owocowe, dietetyczne - na jaką masz dziś ochotę?

Sałatki tradycyjne, owocowe, dietetyczne - na jaką masz dziś ochotę?
Potrawy, które lądują na Twoim stole nie muszą być nudne! Tak łatwo można cieszyć się pełnowartościowym i zdrowym posiłkiem, wystarczy postawić na sałatkę i w parę chwil przygotować swoją kompozycję.

Jeżeli nie macie pomysłu na dobranie odpowiednich warzyw lub szukacie przepisu na sałatkę warzywną, serową lub mięsną - służymy pomocą.

Z naszych doświadczeń wynika, że najbardziej poszukiwana jest sałatka gyros. Nie ustępują jej pola także fantazyjne sałatki z kurczakiem, które są przygotowywane na słodko oraz wytrawnie. Bogactwo możliwości oraz łatwa dostępność produktów sprawiają, że to właśnie sałatki z drobiem są najczęstszym wyborem w porze obiadowej. Bardzo lubiane, zwłaszcza przez dzieci, są natomiast sałatki z makaronem oraz kolorowe sałatki owocowe.

Sałatki to także doskonały pomysł na urozmaicenie menu bankietowego, nie ma lepszej przekąski na przyjęciu niż oryginalna sałatka grecka lub nicejska. Dzięki swoim walorom dekoracyjnym nie tylko przykuwają wzrok, ale także kuszą i zachęcają do testowania nowych smaków.

Pomysły na szybkie, zdrowe i pyszne sałatki znajdują się poniżej. Zachęcamy do przeglądania kategorii i wypróbowania przepisów z tej sekcji.

Zdjęcie: Fotolia

Znaleziono: 10000 w dziale przepisy

Szukano: sałatki