Cały naród suszy jabłka

Sezon na polskie jabłka w pełni. Mnogość gatunków dostępnych w sklepach czy na straganach sprawia, że nie ma lepszej pory roku na suszenie tych owoców. Zobacz jak przygotować zdrowe i smaczne jabłkowe chipsy.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Cały naród suszy jabłka
fot. Informacje prasowe
Suszone jabłka są bogate w witaminy i minerały, dzięki czemu poprawiają procesy trawienia, pozytywnie wpływają na skórę, włosy i paznokcie oraz podnoszą odporność. Można je jeść jako smaczną przekąskę, ale także wykorzystywać do wielu potraw. Z pewnością, przydadzą się jako dodatek do ciast i deserów. Doskonale urozmaicą również poranną owsiankę czy musli, dostarczając organizmowi energii.

Prostym i szybkim sposobem na zrobienie chipsów jabłkowych jest skorzystanie z suszarki firmy MPM. Wystarczy umyć kilka jabłek i wydrążyć gniazda nasienne. Następnie pokroić w plastry o grubości ok. 3 mm i ułożyć pojedynczą warstwą na sitkach suszarki. Chcąc nadać owocom oryginalnego smaku, można posypać je cynamonem, wanilią lub ostrym chilli. Podczas suszenia, produkty warto kilkakrotnie przemieszać, aby się nie skleiły. Kiedy chipsy będą gotowe najlepiej przechowywać je w szczelnym pudełku lub słoju, aby nie złapały wilgoci i pozostały chrupkie.

Firma MPM posiada w swojej ofercie praktyczny model MSG-05 wyposażony w cztery sita, z możliwością zmiany wysokości. Natomiast dla kilkuosobowych rodzin, które chcą suszyć większe ilości jabłek, świetnie sprawdzi się model MSG-01 z pięcioma sitami lub MSG-02 z przeźroczystymi sitami o większej średnicy i dodatkową, 3-stopniową regulacją nadmuchu gorącego powietrza.


Suszarka do grzybów MSG-01
Cena: 89 zł
Opis:
- szybko i skutecznie suszy: grzyby, owoce, warzywa, kwiaty i zioła
- średnica sita 28 cm
- pięć sit z możliwością regulacji wysokości

                                  


Suszarka do grzybów MSG-02
Cena: 119 zł
Opis:
- szybko i skutecznie suszy: grzyby, owoce, warzywa, kwiaty i zioła
- średnica sita 33 cm
- 3-stopniowa regulacja nadmuchu gorącego powietrza
- 5 przeźroczystych sit z możliwością regulacji wysokości

                                    


Suszarka do grzybów MSG-05
Cena: 149 zł
Opis:
- szybko i skutecznie suszy: grzyby, owoce, warzywa, kwiaty i zioła
- średnica sita 33 cm
- 4 przeźroczyste sita z możliwością regulacji wysokości od 2,5 do 4,5 cm

                                     


cały naród suszy jabłka

Informacje prasowe