Na gorączkę, ból i zapalenie

Ibufen® D: nowoczesny, wydawany bez recepty lek w formie syropu, działający kompleksowo: nie tylko przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, ale również przeciwzapalnie.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Na gorączkę, ból i zapalenie
Pojawienie się w domu małego, oczekiwanego przez wszystkich lokatora, to w życiu rodziny doniosły moment. Ale dopiero pierwsza wyprawa rodziny z małym szkrabem – staje się nie lada wyzwaniem. Zanim wyruszymy w drogę, warto jeszcze sprawdzić, czy nasza podróżna apteczka jest odpowiednio wyposażona. Aby przygotować się odpowiednio na wszelkie, mogąca nas nieprzyjemnie zaskoczyć sytuacje, warto już odpowiednio wcześniej skompletować wakacyjną apteczkę…

Uzupełniając wakacyjna apteczkę, warto wyposażyć ją w niezbędne i najbardziej podstawowe lekarstwa. Aby uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia i czuć się bezpiecznie, powinien w niej znaleźć się m.in. Ibufen® D: nowoczesny, wydawany bez recepty lek w formie syropu, działający kompleksowo: nie tylko przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, ale również przeciwzapalnie. Dzięki nowoczesnej formule może być podawany dzieciom już od trzeciego miesiąca życia (podawanie leku u dzieci poniżej szóstego miesiąca życia należy skonsultować z lekarzem). Ibufen® D to nowość na rynku. Nie zawiera cukru i barwników, dlatego może być stosowany również u maluchów cierpiących na cukrzycę oraz alergię na barwniki spożywcze. Warto więc zaprzyjaźnić się z nim na najbliższe kilka lat… 

Ibufen® D dla dzieci zdobył tytuł „SUPERPRODUKTU ROKU 2008” w kategorii: „Leki OTC dla dzieci – na dziecięce dolegliwości”. To wyróżnienie tym bardziej istotne, że przyznane przez jury złożone zarówno z ekspertów, jak i z rodziców (czytelników magazynu „Mam dziecko”). W uzasadnieniu werdyktu podkreślono „niezawodność, nowatorstwo i bezpieczeństwo” leku.

Ibufen® D dla dzieci zawiera ibuprofen w formie doustnej zawiesiny. Wskazany jest w leczeniu gorączki powstałej w wyniku infekcji o podłożu wirusowym lub bakteryjnym, w stanach zapalnych organizmu, a także w leczeniu bólów różnego pochodzenia, w tym szczególnie bólu:
- głowy, gardła, mięśni
- uszu (np. w stanach zapalnych ucha środkowego)
- bólu związanego z ząbkowaniem
- bólu powstałego na skutek skaleczeń, otarć, urazów; bólach mięśni i stawów

Swoje kompleksowe działanie Ibufen® D zawdzięcza ibuprofenowi – jednemu z dwóch – obok paracetamolu – najczęściej stosowanych u dzieci leków o działaniu przeciwbólowym
i przeciwgorączkowym. Podczas gdy inne preparaty działają jedynie na gorączkę czy ból, Ibuprofen ma potrójne działanie: przeciwgorączkowe, przeciwzapalne przeciwbólowe.
Dobowa dawka preparatu Ibufen® D - to ok. 20-30 mg/kg masy ciała, podzielona na dawki w zależności od wieku i masy dziecka według następujących schematów:

• Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu doby
(co odpowiada 150 mg ibuprofenu/dobę).
• Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7-9 kg): 3 do 4 razy po 2,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 150 - 200 mg ibuprofenu/dobę).
• Dzieci od 1 do 3 lat (10-15 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu doby (co odpowiada 300 mg ibuprofenu/dobę).
• Dzieci od 4 do 6 lat (16-20 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 450 mg ibuprofenu/dobę).
• Dzieci od 7 do 9 lat (21-29 kg): 3 razy po 10 ml w ciągu doby (co odpowiada 600 mg ibuprofenu/dobę).
• Dzieci od 10 do 12 lat (30-40 kg): 3 razy po 15 ml w ciągu doby
(co odpowiada 900 mg ibuprofenu/ dobę).
Dzieciom poniżej 6 miesiąca życia można podać lek po konsultacji z lekarzem na jego zlecenie. Dawkę można powtarzać co 6-8 godzin, z zachowaniem co najmniej 4 godzinnej przerwy. Preparat jest przeznaczony do doraźnego stosowania.
Rozpoczęte opakowanie należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.
Ibufen®D dla dzieci (Ibuprofenum). Skład i postać: 5 ml zawiesiny doustnej zawiera 100 mg ibuprofenu. Preparat Ibufen®D nie zawiera cukru oraz barwników.


Przeciwwskazania:
• wcześniejsze reakcje nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ);
• objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki skórnej lub astmy oskrzelowej;
• czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy;
• ciężka niewydolność wątroby, nerek, serca, skaza krwotoczna;
• III trymestr ciąży;
• Jednoczesne stosowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2.

Opakowanie 120 ml Ibufenu D dla dzieci kosztuje ok. 13,50 zł
Lek wydawany bez recepty. Podmiot odpowiedzialny: Medana Pharma S.A. w Sieradzu.