Święta bez marnowania? Poznaj sposób na życie bardziej #zerowaste

Co zrobić z jedzeniem, które zostanie po świętach? Jak bezpiecznie przechowywać świeżą żywność? Oto prosty i skuteczny sposób, dzięki któremu wasze wigilijne i bożonarodzeniowe przysmaki nie zmarnują się.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Święta bez marnowania? Poznaj sposób na życie bardziej #zerowaste
Sekretem ograniczenia czy wręcz wyeliminowania wyrzucania żywności są rozsądne, przemyślane zakupy oraz odpowiednie przechowywanie. Co to znaczy „odpowiednie”? Firma Bosch wprowadziła właśnie na rynek idealną odpowiedź na to pytanie - system próżniowego przechowywania żywności. Zobacz, co wchodzi w jego skład i zainspiruj się.  

Próżniowe przechowywanie z Bosch ErgoMixx i VitaMaxx - idealne po świętach

Świeżość jedzenia można przedłużyć nawet dwukrotnie? Wszystko za sprawą pakowania w próżni, które poleca firma Bosch i jej systemy próżniowego przechowywania żywności z linii ErgoMixx i VitaMaxx. Szczególnie ważny to temat w okresie świat, gdy tak naprawdę nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile produktów będzie nam potrzebne. Rodzina je więcej, do tego dochodzą goście, niezapowiedziane odwiedziny i na wszystkie te wypadki, kupujemy i szykujemy więcej niż jest potrzebne. Co roku próbujemy kupować rozsądniej, ale wychodzi jak zawsze... Ponieważ mądra gospodyni to gospodyni oszczędna, dobrze zainwestować raz i korzystać przez lata z urządzeń Bosch z linii ErgoMixx i VitaMaxx. Taki system pojemników oraz torebek pomoże nam przechowywać półprodukty oraz gotowe dania w bezpieczny sposób bez obawy o ich szybkie zepsucie się. Można je zakupić w zestawie z blenderem ręcznym z różnymi końcówkami oraz z mikserem ręcznym z całym zestawem mieszadeł. W każdym z nich znajduje się pompa próżniowa.

Higienicznie, bez bakterii, bez grzybów

Myk polega na tym, że z opakowania (torebki lub pojemnika) odsysa się tlen za pomocą specjalnej końcówki i zostawia jedzenie w próżni. Pozbawionej tlenu oraz bakterii, które odpowiadają za proces gnicia. Działa to zarówno w spiżarni, chłodziarce, jak i w zamrażarce, która pozwala zachować świeżość pomimo niskiej temperatury. Odessanie tlenu sprawia, że wilgoć zostaje w pożywieniu a nie skupia się w małych kryształkach lodu, które zbierają się na powierzchni. Proste a genialne. 

Bosch – próżniowe przechowywanie

To kiedy zaczynasz przygodę #zerowaste z marką Bosch?