Święto Diwali w Warszawie

Diwali to najpopularniejsze hinduskie święto - zwiastuje nadejście Nowego Roku. Warszawska restauracja proponuje wieczór z

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Święto Diwali w Warszawie
W najbliższy piątek 28 października 2011 w warszawskiej restauracji Herezja odbędą się obchody Diwali – najważniejszego hinduskiego święta. W Indiach obchody Diwali trwają 5 dni (w tym roku od 26.10), a najważniejszy jest 3-ci dzień, poświęcony bogini szczęścia i dobrobytu - Lakshmi. Dlatego w piątek 28.10 wszyscy goście Herezji od godz 16:00 do 22:30 będą mogli korzystać z bufetu obfitującego w wyborne dania indyjskie, w cenie 35 zł/osoba.


Diwali jest najbardziej rozpowszechnionym świętem hinduskim. To święto światła i radości, oznajmia nadejście Nowego Roku. Podczas święta wszyscy hindusi, niezależnie od wyznawanej religii, wystawiają przed dom rzędy zapalonych lampek oliwnych. Jest to symboliczne zwycięstwo światła nad ciemnością, dobra nad złem, na pamiątkę zwycięstwa boga Ramy nad demonem Rawaną. W opowieści mitologicznej, ludzie uszczęśliwieni tym ostatecznym rozgromieniem zła oświetlali drogę bogu Ramie kiedy powracał w triumfalnym marszu.

Miejsce: Ul. Chłodna 35/37
Od godz. 16.00 do 22.30.