Festiwal Powiślenia

Już w sobotę, 24 września, odbędzie się święto warszawskiego Powiśla. Dla gości wiele atrakcji - między innymi kulinarnych!

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Festiwal Powiślenia

Warszawskie Powiśle to ostatnimi czasy niezwykle aktywna dzielnica. Dopiero co zakończył się bardzo ciekawy Festiwal Przemiany skupiony wokół Centrum Nauki Kopernik, na którym mieliśmy między innymi możliwość podziwiania mistrzów kuchni molekularnej (relacja wideo z tego wydarzenia jest na naszej stronie) oraz uczestniczenia w wielu warsztatach. Dzielnica nie daje jednak odpocząć od atrakcji swoim mieszkańcom, bo już 24 września 2011 odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Powiślenia.

Impreza ma charakter lokalny, a co więcej – organizowana jest oddolnie, przez samych mieszkańców. Powiśle to dzisiaj kultowa dzielnica – wiele knajp, ciekawych miejsc, bliskość coraz bardziej wykorzystywanej Wisły. Odwiedza je coraz więcej ludzi, nie tylko z Warszawy.

A co czeka na gości festiwalu w tym roku? Kupa atrakcji!

W programie imprezy znalazły się warsztaty plastyczne, taneczne i edukacyjne, pikniki, koncerty, kiermasze, pokazy filmów, spacery z przewodnikiem, wystawy fotografii, konkursy kulinarne.

Te ostatnie mamy nadzieję, że szczególnie zainteresują naszych czytelników. Atrakcje kulinarne to między innymi piknik połączony z degustacją potraw czeczeńskich, a także nauka tradycyjnego tańca wajnachskiego organizowane przez Ośrodek Samopomocy Uchodźców Sintar.

Klub Solec natomiast oprócz całodziennych zawodów w gry towarzyskie organizuje także konkurs na najlepszy wypiek Powiśleń.

Swoje podwoje przed gośćmi festiwalu otworzy także Centrum Nauki Kopernik. W CNK obejrzeć będzie można m.in. interaktywne wystawy w trakcie instalacji oraz pokaz eksperymentów naukowych „Jak wycisnąć prąd z ogórków?”.

Więcej informacji na stronie festiwalu. Można tam również obejrzeć mapkę, która jest również dostępna w różnych miejscach w Warszawie w formie papierowej.