Warsztaty kuchni molekularnej w Warszawie

  • 2

W ramach festiwalu Przemiany nad Wisłą w Centrum Nauki Kopernik uczestnicy będą mogli spróbować potraw kuchni molekularnej ale także miło spędzić czas podczas naukowego pikniku.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Warsztaty kuchni molekularnej w Warszawie
Centrum Nauki Kopernik szturmem wdarło się na kulturalną i naukową mapę Warszawy. Podczas nadchodzącego festiwalu Przemiany nad Wisłą popularny Kopernik planuje także silnie zaznaczyć swoją obecność na kulinarnej mapie stolicy.

W ramach festiwalu, w niedzielę 4 września w niedawno otwartym Parku Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik odbędzie się piknik pod nazwą Śniadanie na Trawie. Mieszkańcy stolicy będą mogli spróbować swoich sił w różnych grach na świeżym powietrzu – dostępne będą między innymi badminton, boule, scrabble czy szachy. Na zmęczonych grą czekać będą wygodne leżaki.

Jednak gwoździem programu będą warsztaty kuchni molekularnej prowadzone przez najbardziej znanego w Polsce mistrza tej sztuki kulinarnej – Łukasza Konika.
Podczas warsztatów, które odbywać się będą pod gołym niebem będzie można zobaczyć jak kucharze wykorzystują wiedzę naukową podczas gotowania, jak bardzo przydatny podczas przyrządzania niedzielnego obiadu jest ciekły azot i wiele innych atrakcji, między innymi możliwość spróbowania molekularnych potraw.

Festiwal, którego głównym zadaniem jest zachęcenie mieszkańców do spędzania czasu nad zaniedbaną z kulturalnego punktu widzenia Wisłą odbędzie się w dniach 1 – 4 września 2011 po obu stronach rzeki. Oprócz Centrum Nauki Kopernik w inicjatywę zaangażowały się między innymi popularny klub Cud nad Wisłą. Festiwal przewiduje także zabawę po drugiej stronie rzeki – na warszawskiej Pradze.