Woda w organizmie człowieka

Woda stanowi jeden z najważniejszych darów natury, który człowiek wykorzystuje od zarania dziejów. Dlaczego akurat ten związek chemiczny jest dla nas tak ważny

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Woda w organizmie człowieka


"Faktem jest, że człowiek nie tylko wyszedł z wody ale w około 2/3 jest z niej zbudowany. Woda w naszym ciele znajduje się w nieustannym ruchu. W ciągu 24 godzin przez nerki przepływa ok. 2000 l a przez ludzki mózg 1400 l Wypełniane, w tym czasie, przez wodę funkcje są bardzo różnorodne''. Woda jest jednym z najlepszych rozpuszczalników jakie znamy dzięki czemu może zachodzić w niej bardzo wiele procesów biochemicznych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z jednej strony woda dba ażeby pierwiastki dotarły do komórek, z drugiej zaś usuwa zbędne produkty przemiany materii oczyszczając organizm z toksyn wytworzonych przez niego samego.
 

Ilość wody w naszym organizmie zmienia się wraz z wiekiem. U niemowląt wynosi ok. 75% masy ciała przy czym w późniejszych latach spada do ok. 53% masy ciała. Dziennie człowiek traci od 3 do 5 litrów wody. Aby nie ulec odwodnieniu trzeba spożywać ok. 3 litry wody na dobę.
 

Już w starożytności doceniano zalety czystej i zdrowej wody. Jednak w trakcie rozwoju cywilizacji stan czystości wód stopniowo ulegał pogarszaniu, w rezultacie czego obecnie nie jest on najlepszy.


Artykuł ze strony: www.dafi-filters.pl