Żołądkowa Gorzka w limitowanej edycji

Narodziła się w Polsce, dekadę po słynnym lubelskim Manifeście PKWN - razem z pierwszymi zdobyczami ery socjalizmu.

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Żołądkowa Gorzka w limitowanej edycji
Żołądkowa Gorzka stanowi niejako segment alkoholowy sam w sobie, trudno ją zakwalifikować do jednej kategorii. Jest jedyną wódką gatunkową, która dla osiągnięcia właściwego smaku i aromatu leżakuje przed rozlaniem. Tak, odpoczywa tak jak najszlachetniejsze trunki… . I to właśnie ten fragment powstawania Żołądkowej Gorzkiej decyduje o jej charakterystycznym i niepowtarzalnym smaku. Zachęca to producenta do tworzenia nowych wersji: żołądkowa z miodem i żołądkowa z miętą. Szybko też znalazły swoich zwolenników – jednych urzekły rozgrzewającymi możliwościami, drugich kombinacją tradycyjnego smaku z miętą.

A smak to specyficzne zagadnienie przy Żołądkowej Gorzkiej, bo nazwa potrafi zmylić tych, którzy jeszcze jej nie próbowali. Złożone wrażenia smakowe – to odpowiednie określenie tego, co pozostawia po sobie ten trunek: od pierwszej nuty słodyczy przechodzącej w smak ziołowy i lekko gorzkawy, aż po delikatny, ziołowy posmak.

Jedno jest pewne – smak jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny (pomimo rożnych prób podejmowanych przez innych producentów).

Teraz Żołądkowa Gorzka w świątecznej edycji z limitowanym suwenirem – oryginalną szklanką, zapakowana w czarne pudełko. Sugerowana cena zestawu to 38,90 PLN.