12 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej

Na Podbeskidziu 26-30 kwietnia trwać będzie "Sacrum in musica" - święto muzyki sakralnej

         
ocena: 0/5 głosów: 0
12 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej
26 kwietnia w Bielsku-Białej rozpocznie się 12. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu „Sacrum in musica”. We wtorek o godz 18:00 uroczysta inauguracja w Bielkso-Białej w Kościele p.w. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka ul. Giewont - oratorium do muzyki  Zbigniewa Wodeckiego „Urbs Amabilis”. To niezwykłe widowisko muzyczne zostało zainspirowane historią Niepołomic.

WYKONAWCY:

BIELSKA ORKIESTRA FESTIWALOWA
CHÓR MŁODZIEŻOWY RESONANS CON TUTTI
pod dyrekcją MIROSŁAWA JARKA BŁASZCZYKA

BEATA RYBOTYCKA
EWA URYGA
JACEK WÓJCICKI
JANUSZ RADEK
ZBIGNIEW WODECKI

27 kwietnia, w środę, o godz. 18.00 w Domu Muzyki ul. Słowackiego 27 Bielsko-Biała odbędzie się koncert pt. „Mayne Teg”, który jest połączeniem spektaklu teatralnego i recitalu muzycznego, w wykonaniu André Ochodlo wraz z zespołem wybitnych polskich muzyków jazzowych - The Jazzish Quintet - w składzie: Artur Włodkowski – klarnety, saksofon; Piotr Mania – fortepian; Adam Żuchowski – kontrabas; Krzysztof Gradziuk – perkusja, Mateusz Smoczyński – skrzypce.  Program, składa się z 13 utworów żydowskich poetów min: Samula Jakoba Ibera, Davida Kenigsberga, Melecha Chmelnitzkiego, Melecha Rewitscha, Mosce Lejb Halperna, Mendela Nejgreschla’a, Dwoje Fogla, do których muzykę napisał wybitny młody kompozytor z Gdańska Mark Czerniewicz. Kompozytor zaskakuje niezwykłą wyobraźnią muzyczną i rzadką umiejętnością łączenia tradycyjnych i nowoczesnych elementów w swoich kompozycjach.

28 kwietnia w czwartek o godz. 18.00 w  Kościciele Ewangelicko-Augsburskim Bielsku-Białej (Plac Lutra) będzie można wysłuchać śpiewów starocerkiewnych w wykonaniu 22 osobowego „Męskiego chóru z Petersburga” pod kierownictwem Wadima Afanasjewa. Repertuar chóru obejmuje muzykę sakralną, muzykę świecką i pieśni ludowe.

Wystąpią też (w piątek) Gwendolyn Bradley i Spirituals Singers Band.oraz na zakończenie Paco Pena z "Missa Flamenca".

Więcej informacji: sacruminmusica.pl